
Fotó: Székelyhon
Hídfőnek ütközött egy autó Csíkcsicsóban vasárnap a déli órákban. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a gépjármű két utasa megsérült.
2021. augusztus 08., 14:162021. augusztus 08., 14:16
2021. augusztus 10., 10:322021. augusztus 10., 10:32
Egy 22 éves bukaresti nő az 578-as európai úton közlekedett autójával Madéfalva irányából Csíkszereda felé, amikor Csíkcsicsóban lesodródott az úttestről és egy hídfőnek ütközött. A baleset következtében mind a sofőr, mind a mellette utazó, 29 éves szintén bukaresti személy megsérült. Az ütközést megelőzően a sofőr nem fogyasztott alkoholt. Gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárás indult ellene.
Fotó: Székelyhon
A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, hogy noha a helyszínre egy rohammentő és egy mentőautó is kiszállt, a balesetben érintett személyek egyike sem szenvedett súlyos sérüléseket, így a kórházba szállításukat mindketten visszautasították.
Kedden a parlament alkalmazottainak érdekeit képviselő szakszervezet tagjai kifütyülték Ilie Bolojan miniszterelnököt, és lemondását követelték, amikor a politikus belépett a képviselőház üléstermébe.
Bíróság elé állították kedden Marius Ovidiu Isăilă volt szociáldemokrata szenátort, aki a DNA szerint megpróbálta lefizetni Ionuț Moșteanu volt védelmi minisztert, hogy elősegítse egy szerződés megkötését.
A kormány keddi rendkívüli ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezet végső formáját, módosítások nélkül – jelentette be a kormányszóvivő.
A SMURD csapatai 4537 sürgősségi helyzetben levő személynek nyújtottak orvosi segítséget a december elsejei hosszú hétvégén.
Medve tévedt hétfőn este a brassói Coresi bevásárlóközpont parkolójába, illetve az üzletek elé.
A hagyomány folytatódik: a tavalyi után idén is látványos érkezéssel készül a Rádió GaGa Mikulása Székelyudvarhelyen.
A Székely Hadosztály a bátorság, a helytállás, az összefogás jelképe – hangsúlyozta a Magyarságkutató Intézet főigazgatója azon hétfői pódiumbeszélgetésen, amely a székely katonák 1918–1919-es szerepvállalásáról szólt.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
szóljon hozzá!