
Fotó: Pinti Attila
Egy Renault típusú személyautó és egy haszongépjármű ütközött szerda délután a csíkszeredai Fürdő és Baromtér utca találkozásánál, a gyalogos vasúti aluljáró közelében.
2023. augusztus 09., 17:322023. augusztus 09., 17:32
2023. augusztus 09., 18:072023. augusztus 09., 18:07
A balesethez a Hargita megyei tűzoltóság, a Hargita Megyei Mentőszolgálat és a csíkszeredai rendőrkapitányság egységei is kivonultak.
Fotó: Csíki közlekedés és infók/Facebook
A két autóban öt személy ült, közülük csak a haszongépjármű sofőrje nem szenvedett sérüléseket. A négy másik személy közül kettő a fejét ütötte meg, koponyatraumát állapítottak meg náluk, egyiküknek a mellkasa sérült, a negyedik személy pedig lábsérülést szenvedett.
Fotó: Pinti Attila
A sérülteket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi betegellátó osztályára szállították. Szerencsére egyikük állapota sem súlyos – tájékoztatta a Székelyhont a Hargita Megyei Mentőszolgálat.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
szóljon hozzá!