
Fotó: Pinti Attila
Két autó ütközött össze szombaton délután Csíkszeredában a Brassói úton. Rendőrségi egységet riasztottak a balesethez, zajlik a helyszínelés.
2021. július 24., 20:072021. július 24., 20:07
2021. július 26., 18:442021. július 26., 18:44
Két Volkswagen ütközött össze Csíkszeredában a Brassói úton szombaton délután. Rendőrök vannak a helyszínen, vizsgálják a baleset körülményeit. A helyszínelés idejére fél sávon lezárták az autós forgalmat.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál érdeklődve megtudtuk, hogy délután hat óra körül történt a baleset, de nem kértek mentőt. Aztán később mégis felhívta a mentőszolgálatot egy rendőr a helyszínről, hogy valaki ellátásra szorul, így kiküldtek egy mentőegységet. A diszpécser elmondása szerint egy 31 éves személy kapott pánikrohamot.
Fotó: Pinti Attila
Egyébként közel a mostani esethez idén februárban is volt egy baleset, akkor egy személygépjármű és egy áruszállító ütközött össze, egy személy életét vesztette.

Közúti balesethez riasztották a mentőegységeket Csíkszeredában: a Brassói úton egy személygépjármű és egy áruszállító ütközött össze. Egy személy életét vesztette.
A Hargita megyei rendőrség sajtóosztályán érdeklődve arról tájékoztattak, hogy egy 21 éves férfi ment neki autójával a csíkszeredai Brassói úton egy 31 éves nő által vezetett autónak. A baleset következtében a nő könnyebb sérüléseket szenvedett. A hatóságiak gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak, a nyomozást folytatják a baleset körülményeinek feltárása érdekében.
Hosszú szervezői előkészületek és hetekig tartó autóépítések gyümölcse érett be szombaton Csíkszentkirály mellett, a hetedik roncsderbi helyszínén.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!