
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Maros megyei Sáromberkén történt vasárnap reggel egy közúti baleset, amely forgalomkorlátozáshoz is vezetett.
2024. február 25., 10:382024. február 25., 10:38
Egy kisteherautó és egy személygépkocsi ütközött Sáromberkén vasárnap reggel fél tíz körül. A megyei tűzoltóságtól kapott értesítés szerint a helyszínre egy oltókocsival és egy mentőautóval szálltak ki a vészhelyzeti egységtől. A 15-ös országúton, a Szászrégen és Marosvásárhely között lévő település közelében, a baleset miatt forgalomkorlátozásra kellett számítani.
Az országos Infotrafic oldal szerint egy személy szorult egészségügyi ellátásra, őt a helyszínen vizsgálták meg a mentősök.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
szóljon hozzá!