
Fotó: Borbély Fanni
Két autó ütközött össze Csíkszeredában, a Kossuth Lajos utcában hétfő délelőtt. A helyszínre egy rohammentő-egység és a mentőszolgálat egy egysége is kiszállt.
2023. október 30., 12:242023. október 30., 12:24
2023. október 31., 14:482023. október 31., 14:48
Első információk szerint az ütközésben két személy volt érintett, egyikük elutasította a kórházba szállítást, másikukat a mentőegység vitte kórházba.
Fotó: Borbély Fanni
Egy 49 éves nőt nyaki csigolya-sérülés miatt, illetve bal kar fájdalmakkal és magas vérnyomással szállítottak kórházba – tudtuk meg a Hargita megyei mentőszolgálat munkatársától.
Fotó: Borbély Fanni
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 23 éves, csíkszentmihályi férfi Csíkszeredában haladt autójával 11 óra 30 perc körül, amikor – a vizsgálatok szerint – nem tartotta a követési távolságot és összeütközött egy előtte haladó gépjárművel, amelyet egy 49 éves, Neamț megyei nő vezetett. Utóbb autóvezetőt sérülései miatt kórházba szállították. A közlemény szerint egyik sofőr sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
szóljon hozzá!