
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Furcsa baleset történt vasárnapra virradóan Marosvécs határában, amikor egy útszélen fekvő férfit két autó is elütött.
2021. augusztus 22., 13:572021. augusztus 22., 13:57
2021. augusztus 22., 13:582021. augusztus 22., 13:58
Közúti baleset történt Marosvécs határában, amelynek nyomán egy személy életét vesztette – értesítették a Maros megyei rendőrséget vasárnap éjfél után. A helyszínre érve kiderült, hogy egy 39 éves, a szomszédos Marosoroszfaluban lakó gépkocsivezető elütött egy gyalogos, Fehér megyei férfit, aki az úttestre volt esve.
A balesetek során a gyalogos férfi életét vesztette, holttestét Marosvásárhelyre szállították, hogy elvégezzék a boncolást és megállapítsák halál pontos okát. Mindkét gépkocsivezetőt a helyszínen ellenőrizték, egyikük sem fogyasztott alkoholt mielőtt autóba ült.
Az ügyben folytatják a vizsgálatot, hogy azonosítani tudják az áldozatot, és hogy meghatározzák, pontosan hogyan történtek a balesetek.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.