
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Maros megyei rendőrség egy 34 éves, radnóti férfit vett őrizetbe a héten, akit autólopással, járművezetői engedély nélküli vezetéssel és nyilvántartásban nem szereplő gépkocsi vezetésével gyanúsítanak. Az illetőt később harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezték.
2021. március 05., 12:452021. március 05., 12:45
A Maros megyei bűnügyi nyomozók szerdán egy 34 éves, radnóti férfit állítottak elő, akit két személygépkocsi ellopásával gyanúsítanak, amelyeket járművezetői engedély nélkül vezetett. A nyomozás során kiderült, hogy a szóban forgó személy február 24-én éjjel Marosvásárhelyről – a gyanú szerint – ellopott egy autót, amelyet később Medgyesen hagyott.
A férfit szerdán Marosvásárhely területén tartóztatták fel a rendőrök, miközben egy másik gépkocsit vezetett, amelyet a gyanú szerint Medgyesről lopott el. A nyomozók
A rendőrség ugyanakkor megállapította, hogy a gyanúsított nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel. A bizonyítékok alapján a rendőrök szerdán őrizetbe vették a férfit, majd később a bíróság elrendelte a gyanúsított harmincnapos előzetes letartóztatását is – tájékoztatott a Maros megyei rendőrség sajtóosztálya.
A nyomozást lopás, továbbá járművezetői engedély nélküli vezetés és beíratlan jármű vezetése bűntettének elkövetése miatt folytatják a marosvásárhelyi ügyészség koordinálásával. Az akciót a román rendőrség különleges műveleti csoportjának támogatásával hajtották végre.
Ilie Bolojan miniszterelnök hétfőn gratulált Magyar Péternek a magyarországi parlamenti választásokon elért győzelméhez.
A Tisza-kormány minden magyar ember kormánya lesz – közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán a pártja választási győzelmét hozó napot követő hétfőn.
Csíkszereda ismét rekordot döntött a mínuszok tekintetében: az ország lakott települései közül ott mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet hétfő hajnalban – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) adataiból.
Hatalmas robajjal csapódott be egy tömbház bejáratába egy személyautó szombaton este Csíkszeredában, a Tető utcában. Fotókat kaptunk, amelyek az becsapódás után nem sokkal készültek.
Számos európai és nemzetközi politikai vezető gratulált Magyar Péter győzelméhez a 2026-os magyarországi választásokat követően, hangsúlyozva az eredmény európai jelentőségét.
Közösségi oldalán gratulált vasárnap este Nicusor Dan román államfő a Tisza Pártnak és Magyar Péternek az országgyűlési választáson aratott, „mérföldkőnek számító” győzelemhez.
A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog - jelentette ki Magyar Péter vasárnap este Budapesten, pártja eredményváró rendezvényén. Magyar Péter távozásra szólította fel a köztársasági elnököt.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is gratulált Magyar Péter választási győzelméhez a magyar országgyűlési választásokon.
Kétharmaddal kormányozhat a Tisza-párt az elkövetkező négy évben a magyar országgyűlési választások eredményeinek közel száz százalékos feldolgozottsága szerint.
A Tisza és Magyarország megnyerte ezt a választást, nem kicsit, hanem nagyon, sőt nagyon nagyon – jelentette ki a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten.
szóljon hozzá!