
Fotó: Gergely Imre
Megint nem kapott elegendő támogató szavazatot egy olyan határozattervezet, amely a Gyilkostó üdülőtelepet érintő tervekkel kapcsolatos. A gyergyószentmiklósi képviselő-testület tagjai számos kérdést tettek fel különböző beruházásokkal kapcsolatosan a csütörtöki tanácsülésen. Kiderült, a helyzet nem rózsás.
2022. május 26., 19:282022. május 26., 19:28
Csergő Tibor polgármester előterjesztése szerint a gyilkostói áramszolgáltatás javítása lett volna a célja annak a tervezetnek, amelyben két villanyoszlop állítását és 204 méter kábel lefektetését hagyták volna jóvá. Csakhogy mint kiderült, ezt a Monturist Kft. kérésére valósította volna meg egy szakcég azért, hogy öt, újonnan építendő kereskedelmi egység áramellátását biztosítsa. A kialakult vita során többször elhangzott a mellébeszélés szó, a szavazásnál pedig csak ketten szavaztak a kezdeményezés mellett, volt, aki nem is szavazott, míg a többiek tartózkodtak, így a tervezet nem kapott elégséges támogatást.
Később újra szóba jött a Monturist téma. Áprilisban ugyanis arról döntött a testület, hogy a polgármester közölje a céggel az önkormányzati tulajdonú területek használatára vonatkozó koncessziós szerződés felbontásának szándékát. A polgármester elmondása szerint az általa megkérdezett jogász úgy véli, hogy a szerződésbontás a tanács által elképzelt formában nem kivitelezhető, jogi problémákba ütközne. Selyem Hideg Norbert jegyző viszont azon az állásponton volt, hogy a szerződésbontást jogszerűen tehetné meg az önkormányzat, mint tulajdonos. Várják a prefektusi hivatal álláspontját.
Az ülésen elfogadták a sportegyesületeknek kiírandó pályázatok szabályzatát, 100 ezer lejt szánnak erre. Terítéken volt továbbá a Sportiskola jelzése is, miszerint lemond a Basilides Tibor Sportcsarnok további működtetéséről, visszaadná azt az önkormányzat ügykezelésébe, mert a magas gáz- és villanyszámlák miatt nem tudja fenntartani. Érdemi döntés nem született, de a tanácsosok egyetértettek azzal, hogy sokkal többe kerülne ez a városnak, mintha csak a számlákba pótolna bele.
Az ülésen jóváhagyták azt az 1,7 millió euró értékű pályázati dokumentációt, amely által, ha nyertes lesz, a volt szülészet épületét lehet majd felújítani. Elfogadták a műjégpálya felújításának szakmai dokumentációját is. A 127 millió lejes fejlesztésből 1,3 millió lesz a város önrésze.
A tömbházszigetelés kapcsán úgy nyilatkozott, hogy a kivitelező május elején nyújtotta be az első számlát, a 30 napos kifizetési határidő még nem telt le. A bölcsődeépítés témájában elhangzott, hogy tavaly nyár óta még nem sikerült megfelelő telket találni ehhez. A Gödrös utcában lenne egy, de nem lehet felértékelőt találni, hogy az árát megállapíthassa. A Bucsin negyedi vízvezeték témájában pedig arról számolt be, hogy noha tavaly őszre kellett volna befejezni, még van munka vele.
Kiderült még, hogy a polgármester bűnügyi feljelentést tett az Országos Korrupcióellenes Ügyészségnél (DNA) a távhőszolgáltatás ügyében. Elmondása szerint ez kötelessége volt, hogy tisztázható legyen, történt-e törvénybe ütköző cselekedet, amikor a szolgáltatást az E-Starnak adták át, egészen addig, amíg ez a cég folytatta a tevékenységet. Több jelenlegi és korábbi tanácsost és más személyeket tanúként idéztek be.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!