
Fotó: Gergely Imre
Megint nem kapott elegendő támogató szavazatot egy olyan határozattervezet, amely a Gyilkostó üdülőtelepet érintő tervekkel kapcsolatos. A gyergyószentmiklósi képviselő-testület tagjai számos kérdést tettek fel különböző beruházásokkal kapcsolatosan a csütörtöki tanácsülésen. Kiderült, a helyzet nem rózsás.
2022. május 26., 19:282022. május 26., 19:28
Csergő Tibor polgármester előterjesztése szerint a gyilkostói áramszolgáltatás javítása lett volna a célja annak a tervezetnek, amelyben két villanyoszlop állítását és 204 méter kábel lefektetését hagyták volna jóvá. Csakhogy mint kiderült, ezt a Monturist Kft. kérésére valósította volna meg egy szakcég azért, hogy öt, újonnan építendő kereskedelmi egység áramellátását biztosítsa. A kialakult vita során többször elhangzott a mellébeszélés szó, a szavazásnál pedig csak ketten szavaztak a kezdeményezés mellett, volt, aki nem is szavazott, míg a többiek tartózkodtak, így a tervezet nem kapott elégséges támogatást.
Később újra szóba jött a Monturist téma. Áprilisban ugyanis arról döntött a testület, hogy a polgármester közölje a céggel az önkormányzati tulajdonú területek használatára vonatkozó koncessziós szerződés felbontásának szándékát. A polgármester elmondása szerint az általa megkérdezett jogász úgy véli, hogy a szerződésbontás a tanács által elképzelt formában nem kivitelezhető, jogi problémákba ütközne. Selyem Hideg Norbert jegyző viszont azon az állásponton volt, hogy a szerződésbontást jogszerűen tehetné meg az önkormányzat, mint tulajdonos. Várják a prefektusi hivatal álláspontját.
Az ülésen elfogadták a sportegyesületeknek kiírandó pályázatok szabályzatát, 100 ezer lejt szánnak erre. Terítéken volt továbbá a Sportiskola jelzése is, miszerint lemond a Basilides Tibor Sportcsarnok további működtetéséről, visszaadná azt az önkormányzat ügykezelésébe, mert a magas gáz- és villanyszámlák miatt nem tudja fenntartani. Érdemi döntés nem született, de a tanácsosok egyetértettek azzal, hogy sokkal többe kerülne ez a városnak, mintha csak a számlákba pótolna bele.
Az ülésen jóváhagyták azt az 1,7 millió euró értékű pályázati dokumentációt, amely által, ha nyertes lesz, a volt szülészet épületét lehet majd felújítani. Elfogadták a műjégpálya felújításának szakmai dokumentációját is. A 127 millió lejes fejlesztésből 1,3 millió lesz a város önrésze.
A tömbházszigetelés kapcsán úgy nyilatkozott, hogy a kivitelező május elején nyújtotta be az első számlát, a 30 napos kifizetési határidő még nem telt le. A bölcsődeépítés témájában elhangzott, hogy tavaly nyár óta még nem sikerült megfelelő telket találni ehhez. A Gödrös utcában lenne egy, de nem lehet felértékelőt találni, hogy az árát megállapíthassa. A Bucsin negyedi vízvezeték témájában pedig arról számolt be, hogy noha tavaly őszre kellett volna befejezni, még van munka vele.
Kiderült még, hogy a polgármester bűnügyi feljelentést tett az Országos Korrupcióellenes Ügyészségnél (DNA) a távhőszolgáltatás ügyében. Elmondása szerint ez kötelessége volt, hogy tisztázható legyen, történt-e törvénybe ütköző cselekedet, amikor a szolgáltatást az E-Starnak adták át, egészen addig, amíg ez a cég folytatta a tevékenységet. Több jelenlegi és korábbi tanácsost és más személyeket tanúként idéztek be.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!