
Még idén kialakítják a parkolóhelyeket a Borvízmúzeum közelében
Fotó: László Ildikó
Jelentősen megnőtt a parkolóhelyek iránti igény a Szejkefürdőn, a Mini Erdély Parkot látogató turisták miatt – ezt a helyzetet szeretné idén orvosolni a székelyudvarhelyi önkormányzat. Mindemellett pályáznak is a gyalogos- és a biciklis forgalom biztonságosabbá tétele érdekében.
2022. április 05., 15:542022. április 05., 15:54
2022. április 05., 18:572022. április 05., 18:57
A megnövekedett turistaforgalmat alapul véve parkolóhelyeket fog kialakítani a Szejkefürdőn lévő Borvízmúzeum közelében Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – tudtuk meg Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől. Egyelőre a parkolók számáról nem tudott pontos adatokat mondani, hiszen az a felmérések után derül ki, ám a projektet még idén megvalósítják, erre különítettek is el pénzt az önkormányzati képviselők a helyi költségvetésben.
Fazakas Szabolcs, a szejkefürdői Mini Erdély Park ötletgazdája nagyon örül az intézmény elképzelésének, hiszen valóban gondot okoz a megállóhelyek hiánya a létesítmény közelében. Rámutatott,
Ők folyamatosan azon dolgoznak, hogy minél érdekesebb lehetőségeket biztosítsanak vendégeiknek, néhány napja tanösvényeket jelöltek ki az erdős részen, ahol óriásbogárparkot szeretnének létrehozni. Fazakas arra is kitért, hogy ők is vásároltak egy területet a Borvízmúzeum közelében, ahol szintén parkolókat szeretnének kialakítani.
A gyalogosok és a biciklisek biztonságos közlekedésére is gondolt a hivatal, ezért korábban pályázatot adtak le a kormány által meghirdetett Anghel Saligny programban egy a Szejkefürdőt átszelő 13A jelzésű országút feletti felüljáró megépítése érdekében. Ezt a kerékpározók és a gyalogosok is használhatnák. Egyelőre azonban nem kaptak értesítést arról, hogy kapnak-e támogatást a projektre. A megnövekedett forgalom veszélyeit észlelve Antal Lóránt RMDSZ-es szenátortól kért segítséget Fazakas Szabolcs. Információi szerint a politikus kérést intézett az országos útügyi igazgatóság vezetőségéhez, hogy kiemelt figyelmet szenteljenek az országút szejkefürdői szakaszának biztonságosabbá tételére.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
szóljon hozzá!