
Fotó: Gábos Albin
Több utcában készítenek új útburkolatot, parkolókat is kialakítanak a lebontott garázsok helyén, és járdaszakaszok javítására is szükség van. Csíkszeredában előkészületben van a nyári útkarbantartás, amelyet minél előbb, még tavasszal szeretnének elkezdeni.
2020. március 23., 21:202020. március 23., 21:20
Már kiírták a közbeszerzési eljárást a csíkszeredai nyári útkarbantartás elvégzésére, amelyre idén 2,2 millió lejt fordít a helyi önkormányzat. A legjelentősebb munkálat a nagy forgalmú Hunyadi János utcában várható, amelynek egy szakaszát tavaly a Nest (Fészek) kiskereskedelmi központot építő beruházó újította fel. Ennek folytatásaként
Ugyanakkor a Hunyadi János utca másik, Csíksomlyó felé, a Szék útjáig vezető leágazásán is új aszfaltburkolatot készítenek. Ezzel párhuzamosan vezet a Szentkirály utca, amelynek javítása tavaly elmaradt, idén azt is újraaszfaltozzák – tudtuk meg Pataki Lászlótól, a polgármesteri hivatal illetékesétől. Az említett útszakaszokon az elmúlt években kátyúzások, kisebb-nagyobb javítások voltak, állapotuk viszont szükségessé teszi az újraaszfaltozást.
A Hunyadi János utcában új aszfaltburkolat készül. Folytatódó útjavítások
Fotó: Gábos Albin
A Hunyadi János utca egy részének felújítása és a Nest építése során a környező mellékutcákban megnőtt a forgalom és a terhelés, így az ott beépített betonból készült átereszek megrongálódtak – ezt korábban olvasóink is jelezték.
Az illetékes azt is elmondta, több járdaszakasz felújítását is tervezik a lakótelepeken, ahol
Fotó: Gábos Albin
Szintén tavalyról maradt el a Mérleg utcai, a Villanytelep utcához közeli belső tömbházudvaron történő parkolóépítés, ahol korábban garázsok álltak, ez idén megtörténik. Folytatódnak a munkálatok a Pacsirta sétányon is, a tavalyi felújítás után most a sportpálya melletti mellékutcát, illetve a keleti oldalon a legalsó sétányon lesz új burkolat parkolókkal együtt.
Ezek mellett Taplocán a Gyűjtő és Zsák, a város nyugati szélén a Gyár és Halász utcákban is aszfaltoznak. Pataki szerint miután befejeződik a közbeszerzési eljárás, és megtörténik a kivitelezési szerződés aláírása, amennyiben az időjárás lehetővé teszi, szeretnének minél előbb munkához látni.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A Kolozs megyei törvényszék szerdán elrendelte a Román Közúti Hatóság (ARR) korrupcióval gyanúsított vezetője, Cristian Anton harmincnapos előzetes letartóztatását.
Súlyosan megsérült egy négyéves gyermek Bákó megyében, miután az édesanyja mellől az úttestre szaladt, ahol egy autó – amelynek a sofőrje már nem tudta elkerülni az ütközést – elütötte.
A Brassó megyei magyar közösségek kultúráját, népszokásait eleveníti fel a Néprajzi Múzeum legújabb tárlata. A farsangi alakoskodást és a húsvéti ünnepkört is bemutató kiállítás április elsején nyílt meg.
A leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni oltóanyagok kifizetésére kötelezi Romániát és Lengyelországot szerdán kimondott ítéletében az egyik brüsszeli bíróság – közölte az AFP.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
szóljon hozzá!