
Frontember és rendező a főpróba előtt
Fotó: Bakó Zoltán
Azt már megszoktuk, hogy ilyenkor év végén a Hahota színtársulat új kabaréelődással örvendezteti meg a marosvásárhelyi – és nem csak – közönséget. Azt már nem annyira, hogy egyszerre két új emberrel is bővül a társulat létszáma.
2017. december 18., 13:152017. december 18., 13:15
2017. december 18., 13:172017. december 18., 13:17
Kovács Levente rendező elmondta – arculatmódosulást is jelent, hogy két új taggal bővült a társulat, ez új színt hoz az előadásba. Ebben az évben a kabaréműsorban már új állandó tagként énekel – és nem csak énekel – Jakab Bodoni Ildikó. Őt a Puskás Győző 50. születésnapjára összeállított műsorban már láthatta a nagyérdemű, a mostani műsorban már „szöveges feladatai” is vannak. A társulathoz csatlakozott Gáll Ágnes is, az Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház művésznője. Így most már
A társulat tagjai konokul kitartanak a stílus mellett – komolyan veszik a kabarét. Mint ahogyan Karinthy is mondta:
Az alapállás az eddigi. A kabarébeli gondolkodás, hogy a botladozó kisember mindig kikeveredik a bajból, meg hogy a félreértések, félreértelmezések sorozata amolyan rejtős alaphelyzeteket teremt, amikor a szereplők elbeszélnek egymás mellett, ugyanazt mondják és mégis egészen mást, ami aztán kiüti a biztosítékot, nos ez ezúttal is jelen van. A klasszikus magyar kabarét művelik, a stand up-ot nem szeretik, és nem is csinálják.
– fogalmazott Kovács Levente.
A társulat front-, illetve húzóembere, Puskás Győző elmondta –
Az átfogó cím, a Nincs mese! a rendező találmánya, a kijelentés egyébként minden darabban elhangzik, többször is. A próbák gőzerővel folynak, ettől a héttől már a főpróbák is elkezdődnek. Még tíz nap van vásárhelyi a bemutatóig (december 28.), akkorra teljesen kész lesz a műsor. Erre a műfajra nagy igény van, máris elkelt a jegyek nagy része az első előadásokra.
– közölte Puskás Győző. A két új társulati tag, a már említett Gáll Ágnes és Jakab Bodoni Ildikó mellett a csapat régebbi tagjait láthatja a közönség ezúttal is: Székely M. Évát, Gönczy Katalint, Cseke Pétert, Szöllősi P. Szilárdot, Kelemen Barnát, no és természetesen Puskás Győzőt. Díszletekben Szabó Annamária próbál újat adni, zenében pedig Szőcs János és Nagy-Árkozi Árpád. A producer – Jakab Zsombor.
Műsorrend:
Vásárhelyi előadások: bemutató december 28-án 7 órától a Maros Művészegyüttes kövesdombi termében. További előadások – december 29-én és 30-án este 7-től, december 31-én 16 és 19 órától. Januárban 2-án, 3-án, 4-én, 5-én, 6-án és 7-én, minden alkalommal 19 órától. Szovátán 8-án és 9-én 19 órától a Domokos Kázmér Művelődési Házban, Szászrégenben 10-én és 11-én az Eugen Nicoară Művelődési Házban 19 órától tekinthető meg a zenés kabaréelőadás.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!