
Akárcsak a régi szép időkben. Visszatér a könyvvásár a régi helyszínére, a színházba
Fotó: Haáz Vince
November 10. és 13. között szervezik meg a 28. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásárt, amelynek újból a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház ad helyet és amelynek az idei jelmondata: „Könyvben utazunk”.
2022. szeptember 12., 20:562022. szeptember 12., 20:56
A világjárvány 2020-as évében a könyvvásárt online-beszélgetésekkel és könyvbemutatókkal szervezték meg, míg
Idén szeretnék, ha visszatérnének a „régi kerékvágásba”, vagyis a szokásos időpontban, november második hetében szervezik, és a szokásos helyszínen, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színházban – mondta a Székelyhon érdeklődésére Király István, a könyvvásár egyik szervezője, aki annyit árult el, hogy körvonalazódik a program:
„Azt szeretnénk, ha megint ugyanúgy sikerülne megszervezni, mint a világjárvány előtti években” – hangsúlyozta.
A könyvvásár programjai között jelentős eseménynek számít a kis- és középiskolások számára meghirdetett olvasóvetélkedő. Az idei lesz a kilencedik, amelyre a héten, szeptember 16-ig lehet jelentkezni.
A negyedikes kisdiákoknak Kis Noémi: A bálna és a srác című könyvét kell elolvasniuk; az öt- és hatodik osztályosoknak Laboda Kornél: Gavarin és az álomantenna; a hetedikeseknek és nyolcadikosoknak Zágoni Balázs: Szamos-parti Hollywood, míg a középiskolásoknak Berg Judit: A keresők című könyvével kell készülniük a versenyre.
A versenyzőknek, akárcsak az előző években, most is háromfős csapatokba szerveződve, a résztvevő diákok nevét, évfolyamát, az iskola nevét, a felkészítő pedagógus nevét, telefonszámát és postacímét, valamint a csapat nevét feltüntetve kell jelentkezniük a kategóriának megfelelő e-mail címeken: abalnaesasrac@gmail.com, gavarinesazalomantenna@gmail.com, szamospartihollywood@gmail.com, akeresok@gmail.com.
Makkai Kinga, a gyermekprogramok szervezője a Székelyhonnak elmondta, hogy idén szeretnének visszatérni a korábban szokásos döntőre. Míg a járvány ideje alatt online-vetélkedőt tartottak, a mostani olvasóversenyt a vásár programjaiba illeszkedve a legjobb nyolc csapat döntőjével tartják.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
szóljon hozzá!