
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Több mint harminc gazdasági és pénzügyi szakember tart előadásokat a Restart online konferencián hétfőtől péntekig. Az esemény szervezője Farkas Levente, a marketingiskola.ro vezetője, és kezdeményező partnerként társul hozzá a gyergyószentmiklósi Arbor Vállalkozók Szövetsége. Ennek vezetője, Bajkó Tibor pénteken sajtótájékoztató keretében ismertette a konferencia lényegét.
2020. május 22., 18:552020. május 22., 18:55
2020. május 22., 18:562020. május 22., 18:56
„2020 ne a csalódások esztendeje, a kisvállalkozások halálának éve legyen: ezért szükséges, hogy a gazdaság újraindulhasson és felkészülten tudjunk alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez” – hangsúlyozta Bajkó. A Restart konferencia előadásait a nagyrestart.ro oldalon regisztrálva
fizetni csak akkor kell, ha valaki utóbb újra meg szeretné nézni ezek felvételét. A május 25-én reggel nyolckor kezdődő és péntekig tartó online konferencián gazdasági, pénzügyi és marketingszakemberek, vállalatvezetők, piacszerzési tapasztalataikat megosztó sikeres vállalkozók tartanak előadásokat, és tanácsaikkal segítik az erdélyi vállalkozásokat. A neves előadók között ott lesz Böjte Csaba testvér is, ami azért indokolt, mert jelenleg nagyon sok cégvezetőnek van szüksége lelki támaszra, sokan vannak maguk alatt – mutatott rá Bajkó.
Ha most egy tanácsot kellene adni, amely minden gazdasági szereplőre egyformán érvényes, az az lenne, hogy legyünk optimisták – mondta az Arbor vezetője, hozzátéve, hogy most talán ez a legnehezebb. Pedig ez a feltétele annak, hogy a gazdaság újrainduljon, a technikai munkanélküliségre küldött alkalmazottakat visszahívhassák.
A konferenciáról további részleteket a nagyrestart.ro címen találhatnak az érdeklődők.
A csíkszeredai sétálóutca lehetőségeinek hangsúlyosabb kihasználásához közel négy évvel ezelőtt ötletversennyel igyekezett jó elképzeléseket gyűjteni a városháza. Korodi Attila polgármester szerint utána történt elmozdulás, de még van mit tenni.
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
3 hozzászólás