
Fotó: Pinti Attila
Elkezdte a távhőrendszer felkészítését a közelgő fűtésszezonra a gyergyószentmiklósi távhőszolgáltató. Kérik a lakókat, hogy a lakásaikban végzett munkálatokat időben fejezzék be.
2024. szeptember 23., 13:002024. szeptember 23., 13:00
A Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű közleményben értesíti a gyergyószentmiklósiakat, hogy
Felhívják a lakosság figyelmét arra, hogy a belső rendszerekkel kapcsolatos esetleges munkálatokat véglegesítsék. Amennyiben valaki nem tudja lezárni a javításokat, azt jelezni kell a szolgáltatónak. Hangsúlyozzák, hogy
Ezen munkálatok biztosítják, hogy a levegő akadály nélkül távozzon a rendszerből, így az optimálisan működjön, és a víz áramlása zavartalan legyen.
Kérik a lakókat, hogy a légtelenítésről, fűtőtestek ellenőrzéséről ne feledkezzenek meg, hiszen
A távfűtést a külső hőmérséklet függvényében indítják el. Az előrejelzések szerint Gyergyószentmiklóson az elkövetkező napokban nappal kellemes időre kell számítani, 20-22 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklet várható, éjszaka viszont 3-7 Celsius-fok körüli értékek várhatók.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb elsőfokú (sárga jelzésű) szélriasztásokat adott ki az ország felére.
A vasutasok szakszervezeti szövetsége (FNFMCV) szerdán arra figyelmeztetett, hogy a romániai vasúti infrastruktúra tarthatatlan helyzetbe került, miután elakadt a Román Vasúti Infrastruktúra-kezelő Vállalat 2026-os költségvetésének elfogadása.
Ilie Bolojan szerint a villamos energia árának csökkentése alapfeltétele Románia gazdasági talpra állításának, ehhez azonban fel kell gyorsítani az energiatermelési, energiatárolási és hálózatkorszerűsítési beruházásokat.
Megdőlő melegrekordok, példátlan hőhullámok, 30 Celsius-fok fölötti hőmérsékleti értékek: ezek jellemzik most Európa egy részét. Több nagyvárosban is hőségriasztást adtak ki a napokban.
Míg Nyugat-Európát és a Balkán egy részét hőségriasztás sújtja, addig térségünkben még az elviselhető tartományokban mozognak a hőmérsékleti értékek. Májushoz képest azonban ezek is magasak.
Medvék jelenléte miatt riasztották szerda délután a Fenyéd községhez tartozó Küküllőkeményfalva lakóit. Este újabb két településen riasztottak a nagyvad miatt.
Őrizetbe vettek egy tanítónőt, abbeli gyanú miatt, hogy bántalmazott egy tízéves tanulót, aki elszakította az országos felmérés eredményeit tartalmazó dokumentumot.
Az észak-erdélyi autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti szakaszának közel 80 százaléka elkészült, így jó esély van arra, hogy az év végéig megnyissák a forgalom előtt – közölte Facebook-oldalán Cristian Pistol, a CNAIR vezérigazgatója.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter megpróbál megállapodni az Európai Bizottsággal arról, hogy az új közalkalmazotti bértörvény tegye lehetővé a következő években az állami tisztségviselők fizetésének fokozatos emelését.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
szóljon hozzá!