
Képünk illusztráció
Fotó: Tega Rt.
Csomagolóanyagnak minősülő üveghulladékok gyűjtését szervezi november 3–7. között az Eco-Csík Kft. hulladékgazdálkodási cég Csíkszeredában és 15 községben.
2020. október 28., 10:042020. október 28., 10:04
A községek központjában, valamint Csíkszereda négy gyűjtőpontján – a Nagyrét utcában (a „cirkuszkertben”), Zsögödben a kultúrotthonnal szemben, Csíksomlyón a gyermekotthonnal szemben, valamint a Testvériség sugárút és a Gyermek sétány találkozásánál – 10 és 15 óra között veszik át a hulladékokat.
Elfogadják a befőttes, ásványvizes, sörös, boros, pezsgős, röviditalos üveget, a bébiételes és a parfümös üveget, de az eltérő újrahasznosítási eljárás miatt
A szennyezett üveget szintén nem veszik át, leadás előtt el kell távolítani a kupakot is.
November 3-án, kedden Csíkcsicsó, Madéfalva, Csíkrákos, Csíkszentmihály, november 4-én, szerdán Csíkszentkirály, Csíkszentimre, Csíkszentsimon, Tusnád, november 5-én, csütörtökön Csíkszentlélek, Csíkszentgyörgy, Csíkpálfalva, Lövéte, november 6-án, pénteken Kászonaltíz, Csíkkozmás, Csíkszentmárton, november 7-én, szombaton Csíkszereda lakosait várják a megadott helyszíneken.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!