
Fotó: Haáz Vince
Az RMDSZ jelöltjeként ismét, immár harmadszorra indul a Maros Megyei Tanács elnöki tisztségéért Péter Ferenc, aki szerdán délután jelentette ezt be hivatalosan a marosvásárhelyi Kultúrpalotában.
2024. március 20., 15:182024. március 20., 15:18
Marosvásárhelyen az eredeti formájába visszaállított Kultúrpalota Tükörtermében, a történelmi egyházak képviselői és politikusok jelenlétében jelentette be Péter Ferenc, hogy
Választási mottója: Fejlődjön otthonunk!
Fotó: Haáz Vince
Péter Ferenc szerint a mostani választás tíz évre meghatározza a sorsunkat, arról szól, hogy tudunk-e közös jövőt építeni, itt, Maros megyében.
Visszatekintve az elmúlt évek munkájára Péter Ferenc úgy értékelte, hogy megyeitanács-elnökként egyensúlyt teremtett az etnikailag, gazdaságilag színes Maros megyében, a közösségek fejlesztését egyformán támogatta.
Fotó: Haáz Vince
„Példaként említem, hogy a Mezőségen, de a Nyárád mentén is elkezdtük a vízhálózat kiépítését, a Küküllő és a Maros mentén, de
Az autósok nem kell többet kátyúkat kerülgessenek, megközelíthetőbbé váltak a települések. Kórházakat újítottunk fel. Folyamatosan fejlesztjük a repülőteret is.
– sorolta Péter Ferenc és hivatalosan is bejelentette, hogy újra megpályázza a Maros Megyei Tanács elnöki tisztségét, hiszen folytatni akarja az elkezdett munkát.
Fotó: Haáz Vince
„Maros megye az otthonom és nekem Maros megye az első” – fogalmazott Péter Ferenc, aki nyolc éve vezeti a Maros Megyei Tanácsot.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!