
Avatóünnepség Korondon. Fapadlón járható be a turistaösvény
Fotó: Korond Turisztikai Egyesület
Kényelmes, biztonságos és télen-nyáron járható. Átadták pénteken a Korond határában épített Csiga-domb tanösvényt, melyet a Korond Turisztikai Egyesület helyi mesterekkel és önkéntesekkel, részben pályázati pénzből, részben pedig adományból és önerőből hozott létre.
2017. november 26., 16:342017. november 26., 16:34
Biztonságos és kényelemes, fapadolásos turistaösvényen lehet körüljárni a hét végétől a Korond határában található Csiga-dombot, megcsodálni az aragonitszikla látványos rétegződéseit, az Unicum népi fürdőt tápláló sós forrást, a gázfeltöréses iszapvulkánt, majd a kilátóról végigtekinteni a természetvédelmi területen, illetve Sóvidék dombjain. A Korond Turisztikai Egyesület
A nagyobb biztonságért a veszélyesebbnek vélt részeken védőkorlátokat szereltek fel, a pihenést padok teszik kényelmessé. A környezet megóvása érdekében szemetesládákat helyeztek ki, ugyanakkor magyar, román és angol nyelvű információs táblák kerültek ki, a hely érdekességeiről és az aragonitról közölve leírást.
Fotó: Korond Turisztikai Egyesület
Hivatalosan péntek délben adták át a turistaösvényt, vágták el a szalagot a bejáratnál. A projekt kivitelezéséhez a helyi önkormányzat és a megyei tanács pályázatán nyert pénz mellett magyarországi testvértelepülési támogatást is kapott az egyesület, illetve egy helyi szállítási vállalat, valamint két személy adományozott. A hiányzó összeget az egyesület saját költségvetéséből pótolta.
– közölte az építési munkálatokról szóló beszámolójában Ravasz Mihály, a Korond Turisztikai Egyesület elnöke. Katona Mihály polgármester elsősorban a kaláka alkotó és közösségmegtartó erejét emelte ki.
Fotó: Korond Turisztikai Egyesület
A projektet anyagilag is támogató Szabadegyháza – Korond testvértelepülése – polgármesterének üzenete és Pál Antal plébános áldása után kiosztották a támogatói emléklapokat. Ezt követően a szervezők a hely megnevezésével összhangban diós csigákkal kínálták meg a jelenlévőket, majd Pál Zoltán földrajztanár idegenvezetésével mindenki végigjárta a tanösvényt. A sziklaszoros bejáratánál a helyi középiskolások korondi költők verseiből szavaltak, valamint előadták a Csiga-domb legendáját.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
Székelyföldön összesen több mint ötszáz iskolavezetői állásra írtak ki versenyvizsgát, ennek kevesebb mint fele aligazgatói poszt. A jelentkezők szeptember 14-e és október 2-a között nyújthatják be dossziéikat, a vizsga pedig három részből áll majd.
Az energiaellátás helyzete stabil, a rendelkezésre álló termelési kapacitások maximális teljesítménnyel működnek, és hozzájárulnak a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának kiesése miatti hiány pótlásához – közölte kedden az energiaügyi minisztérium.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
szóljon hozzá!