
Kérdéseik voltak. Több mint húsz Cserehát-negyedi lakó jött el a tanácsülésre
Fotó: László Ildikó
Összesen 69 csereháti ifjúsági lakás (ANL) eladását hagyták jóvá a képviselők az e havi székelyudvarhelyi önkormányzati ülésen. Az érintett lakók számonkérték a polgármesteri hivatal munkatársait az értékesítési folyamat elhúzódása miatt, hiszen ez pluszköltséget eredményezett a hitelből vásárlók esetében. Ezenkívül döntés született a taxis szolgáltatás drágulásáról és a beruházási osztály aligazgatói tisztségének létrehozásáról is.
2022. június 30., 18:312022. június 30., 18:31
Több mint húsz Cserehát-lakótelepi érintett jött el a soros önkormányzati ülésre, akik kérdéseket szegeztek Gálfi Árpád polgármesternek az ifjúsági lakások eladásával kapcsolatban. A lakók elsősorban
Utóbbi azért is kedvezőtlen – vélekedtek –, mert az infláció okozta banki intézkedések miatt időközben lényegesen megemelkedtek a havi törlesztőrészletek azok számára, akik hitelből vásárolnák meg az ingatlanokat. Egyikük közölte, ő például 48 ezer eurónak megfelelő lejt kell kifizessen, ami ugyan a piaci ár alatt van, de mégsem csekély összeg. Éppen ezért
Gálfi Árpád hangsúlyozta, ők arra törekedtek, hogy az eladások törvényesek legyenek, emiatt valóban több idő telt el a vártnál az előkészületekkel.
Venczel Attila főjegyző ugyanakkor közölte, mindent megtesznek az adás-vétellel kapcsolatos dokumentumok mielőbbi elkészítése érdekében, amit majd egy közjegyzőnél kell aláírjanak az érintettek.
Több tulajdonos szeretne eladni területet a polgármesteri hivatalnak közberuházások megvalósítása érdekében a Széldombon, ám ez bürokratikus költségekkel jár. A helyiek egyik képviselője arról érdeklődött, van-e rá lehetőség, hogy az említett összegeket megtérítse az intézmény. Azt a választ kapta, hogy erre nincs lehetőség, hiszen csak akkor fordíthatnak pénzt a területekre, ha azok már az önkormányzat tulajdonába kerültek.
Fotó: László Ildikó
Vitát szült a képviselők között az a napirendi pont, amellyel több más állás létrehozása mellett aligazgatói tisztséget szeretne létrehozni a hivatal a beruházási osztályon. Gálfi Árpád szerint ez a korábbi városmenedzser javaslatára történik és a cél a hatékonyság növelése. A lényeg, hogy
Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es képviselő kijelentette, szerinte az állásába visszahelyezett igazgató munkakörének megcsorbításáról van szó; szerinte ugyanis fontos lett volna a határozattervezethez csatolni a két tisztséghez tartozó munkaköri leírást is. Végül
az erre vonatkozó – folyó év végéig tartó – országos szigorítás miatt.
Fotó: László Ildikó
Gálfi Árpád a napirendi pontok megtárgyalása előtt
Az ígéretben nem feltétlenül bízó képviselők megszavazták ugyanakkor a taxisok által igényelt fuvardíjdrágítást. Mint elhangzott, ha mégis gond lenne a tömegközlekedéssel, legalább a taxisok tudják elszállítani az embereket. A határozat értelmében egyébként 3,1 lejről legtöbb 3,84 lejre emelhetik a fuvarozók a nappali szállítás kilométerenkénti díját.
Ezenkívül Kányádi Sándor költőről neveztek el egy utcát Szombatfalván. Megszavazták azt is a jelenlévők, hogy 20 ezer lejes részfinanszírozást biztosítanak az idei székelyföldi kerékpáros körverseny megszervezésére, ugyanakkor 200 ezer lejt utalnak a Hargita Business Centernek különböző informatikai projektek megszervezésére.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
1 hozzászólás