
A legtöbbször csak verbálisan inzultálják a helyi rendőröket, de vannak súlyosabb fenyegetési formák is, ahogyan az a hétvégén is történt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Megtörténik, hogy szidják, fenyegetik, de fizikailag nagyon ritkán bántalmazzák a helyi rendőröket Marosvásárhelyen – számolt be a tapasztalatokról Raul Matiş, a helyi rendőrség vezetője, akitől azért érdeklődtünk, mert a hétvégén egy személy késsel fenyegette meg a szemétszállító cég egy munkatársait, majd a helyszínre kiérkező hatóságiakat is.
2022. október 04., 09:562022. október 04., 09:56
A 112-es sürgösségi hívószámon kért segítséget a marosvásárhelyi hulladékelszállítással megbízott cég munkatársa, akit késsel fenyegetett egy személy. Mint Portik Vilmos marosvásárhelyi alpolgármester Facebook-bejegyzéséből kiderült:
A helyszínre a helyi rendőrök is kiszálltak, és a szemetelő továbbra is késsel fenyegetőzött. A rendőrök azonban lefogták és megmotozták az elkövetőt, akinél két kést találtak.
– olvasható a bejegyzésben.
A Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség vezetője, Raul Matiş a Székelyhonnak elmondta:
A szóban forgó esetben is, elsősorban a a szemétszállító cég alkalmazottját fenyegette késsel a szemetelő.
Matiş elmondta, hogy legutóbb idén májusban történt meg, hogy egy hazafelé tartó, egyenruhában levő helyi rendőrt megtámadott és bántalmazott valaki.
Szolgálat közben egyébként a helyi rendőrök kettesével járőröznek.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
1 hozzászólás