
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Több hét telt el az utolsó olyan Ro-Alert vészhelyzeti riasztás óta, amit medve jelenléte miatt kaptak a csíkszeredaiak és a környéken lévők. Vasárnap késő este Zsögödfürdőn bukkant fel a nagyvad.
2024. július 14., 23:282024. július 14., 23:28
2024. július 14., 23:292024. július 14., 23:29
A vasárnap késő esti riasztás előtt június 21-én este kaptak utoljára vészhelyzeti üzenetet a csíkszeredaiak lakott területen lévő medve miatt, az azt megelőző időszakban pedig gyakoriak, szinte mindennaposak voltak a Ro-Alert üzenetek.
Július 14-én ezúttal a város déli határában lévő Zsögödfürdőn felbukkant nagyvad miatt riasztották a hatóságokat. A vészhelyzeti üzenetben arra kérik az embereket, hogy kerüljék el a környéket, óvják magukat és javaikat, ne etessék, ne fényképezzék a vadállatot.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
1 hozzászólás