
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai fenntartható mobilitási terv beruházásai jelentős részben befejeződtek ugyan, de az ennek részét képező, a közszállítás és parkoló-üzemeltetés számára is szükséges forgalommenedzsment-rendszer beszerzése még el sem kezdődött – nemrég írták ki a második közbeszerzési eljárást.
2024. július 31., 13:412024. július 31., 13:41
Nemcsak új buszokat fognak üzembe helyezni a csíkszeredai tömegközlekedésben, hanem olyan intelligens rendszert is, amely megkönnyíti a közlekedést és a buszok használatát, az elsőbbség biztosításától az elektronikus jegyvásárlásig. De az üres parkolóhelyek azonosítása, vagy a forgalom gördülékékenyebbé tétele is része ennek.
Jelentős tételről van szó, egy átfogó rendszer tervezése és az eszközbeszerzés után
Ez utóbbi forgalommérésre és automatikus eseményérzékelésre is képes – ismertette kérdésünkre Bors Béla alpolgármester.
A tömegközlekedést is segíti majd az új rendszer bevezetése
Fotó: Pinti Attila
Az első közbeszerzési eljárást egy éve írta ki a városháza a beruházásra, akkor, noha több érdeklődő is volt, ajánlatot végül nem nyújtott be egy cég sem. Nemrég ismét meghirdették a licitet egy frissítés után,
Mint megtudtuk, a város ez esetben is többségi finanszírozóvá lépett elő, ahogy ez a mobilitási terv további beruházásai esetében történt. Az elszámolható költségek értéke 6,5 millió lej, a városnak viszont 9 448 000 lejt kell állnia, és az áfát.
Az európai uniós támogatást a forgalommenedzsment-rendszer esetében is át kellett ütemezni a jelenlegi finanszírozási ciklusra, ezt a Regionális Operatív Program keretéből biztosítják. Amennyiben a második közbeszerzési eljárás eredményes lesz, várhatón jövőben történik meg a rendszer telepítése.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
2 hozzászólás