
Egy hétre leáll a Marosvásárhely és Debrecen közötti légi járat
Fotó: Rab Zoltán
Egyelőre nem indul el az október 15-re beharangozott regionális repülőjárat Marosvásárhely és Bukarest között, a légitársaság közleménye szerint elhalasztották márciusra. Hasonlóképpen kell várni a Kolozsvár és Budapest, valamint a Bukarest és Budapest közötti rendszeres járatok beindítására is.
2022. október 03., 22:002022. október 03., 22:00
Az október közepére ígért regionális repülőjárat késésével kapcsolatban Peti András, a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér igazgatója a Székelyhonnak elmondta,
A romániai légitársaság, amelynek egyik tulajdonosa marosvásárhelyi illetőségű üzletember, e-mailben és telefonon értesíti a járatok törléséről azokat, akik már jegyet váltottak a 2022. október 15. és 2023. március 25. közötti időszakra.
amit 2023. január 15-ig kell lefoglalniuk – írja az Airportal.hu internetes újság.
Október 3-tól egy hétre lezárják a debreceni repülőteret, ahol javításokat végeznek a kifutópályán, ezért az onnan induló és oda érkező járatokat október 9-ig felfüggesztik. Ez az intézkedés érinti a nemrég indított Debrecen és Kolozsvár, Marosvásárhely és Debrecen közötti járatokat is. Peti András ezt is megerősítette lapunknak, mint mondta,
Ami a Marosvásárhelyre érkező és innen induló rendszeres járatokat illeti – Budapest, London, Dortmund, Memmingen-München célállomásokkal –, nem történt változás, sem járattörlések, sem késések nem voltak az utóbbi időben – válaszolta érdeklődésünkre a repülőtér igazgatója.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
szóljon hozzá!