
Csak anyagi kár keletkezett a balesetben
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
Egy villanyoszlopot kitört és egy kerítést is megrongált szerda reggel egy úttestről lesodródó nyerges vontató Kobátfalván.
2020. január 15., 11:542020. január 15., 11:54
2020. január 15., 11:542020. január 15., 11:54
Több méternyi kerítést, illetve egy villanyoszlopot tört ki a 13C jelzésű országút kobátfalvi szakaszán a 33 éves Fehér megyei sofőr úttestről lesodródó nyerges vontatója – tudtuk meg Gheorghe Filiptől, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől. Mint mondta, személyi sérülés nem történt, csupán anyagi kár keletkezett, amelyet a járművezető kell megtérítsen.
Fotó: Udvarhelyszéki Közlekedési Infó/Facebook
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol meggyulladtak a vasúti talpfák.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!