
Csíkdelne templomában vasárnap tartanak búcsús szentmisét
Fotó: Veres Nándor
Csíkdelnén, Magyarcsügésen és Háromkúton is ünnepi szentmisén mutatnak be Keresztelő Szent János ünnepnapja alkalmából a hétvégén.
2018. június 21., 09:572018. június 21., 09:57
A csíkdelnei Keresztelő Szent János-templom búcsúja vasárnap, június 24-én délután fél egytől lesz, az ünnepi szentbeszédet Nagy József csíkcsicsói plébános mondja.
Háromkúton szintén szombaton ünnepel a katolikus közösség: a délelőtt 11 órakor kezdődő búcsús szentmise keretében Tamás József püspök megáldja a felújított templombelsőt és az új harangot.
Mint ismeretes János mielőtt prédikálni kezdett remeteként élt a sivatagban, később szólt a néphez Krisztus közelgő eljöveteléről, és bűnbánatot hirdetett. A Jordán folyó vizében keresztelte meg az embereket, innen ered a keresztelés szokása a keresztényeknél. Keresztelő Szent Jánost Heródes király fogatta el és fejeztette le, mert az elítélte amiatt, hogy a testvére feleségét, Heródiást vette el.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
szóljon hozzá!