
Fotó: Pinti Attila
Arra kéri a bennfekvő páciensek hozzátartozóit a csíkszeredai kórház vezetősége, hogy csak szükség esetén küldjenek csomagot szeretteiknek, és akkor is csak a legszükségesebb holmikat.
2020. október 20., 16:422020. október 20., 16:42
Mint írják, a látogatási tilalom miatt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház korábban felajánlotta annak a lehetőségét, hogy a hozzátartozók a páciensek számára a kórház kapujánál csomagot hagyjanak, amit eljuttatott a személyzet a bennfekvőhöz. Tekintettel azonban a járványhelyzet súlyosbodására és a kapott csomagok mennyiségének megnövekedésére, azzal a felhívással fordul a kórház a lakossághoz, hogy ténylegesen csak szükség esetén használják ezt a lehetőséget.
A bennfekvők számára személyes tárgyakat lehet eljuttatni lezárt, névvel és az osztály nevével ellátott csomagban. Tilos ugyanakkor élelmiszert küldeni azok számára, akik valamilyen speciális diétán vannak. A csomagokat a kórház kapusszobájánál lehet hagyni, ezeket naponta 14–15 óra között viszik fel az osztályokra – áll a közleményben.
A kórház vezetősége és személyzete kéri a páciensek és hozzátartozóik együttműködését, megértését.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
szóljon hozzá!