
Ezt az útszakaszt érinti a létesítendő kerékpárút
Fotó: Gyerő József Facebook-oldala
Egy kerékpárút megépítésére írt alá támogatási szerződést Gyerő József, Kovászna polgármestere, aki a Facebook-oldalán közölte az örömhírt.
2023. február 03., 13:282023. február 03., 13:28
2023. február 03., 13:312023. február 03., 13:31
A fürdőváros az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében nyert több mint 2,3 millió lej értékű finanszírozást, hogy a Penny üzlet és a vasútállomás (1918. december 1. és Állomás utcák) között egy 2 km hosszú, 2,4 méter átlagszélességű kerékpárutat építsenek.
„A beruházásra javasolt terület városunk tulajdona.
– közölte Gyerő József Facebook-bejegyzésében.
Szintén a PNRR-programon keresztül közel 16 millió lej értékben nyertek támogatást a közelmúltban az Avram Iancu és a Kőrösi Csoma Sándor iskolák fűtési rendszerének felújítására, illetve szolgálati lakások építésére az egészségügyben és a tanügyben dolgozók számára.
Nemrég pedig arról számoltunk be, hogy két belvárosi tömbház hőszigetelésére írtak alá több mint 6,2 millió lej értékű finanszírozási szerződést, a munkálatok időtartama itt is a szerződés aláírásától számított 40 hónap.

Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
Te hogy reagálnál? Csak ennyit fűznek hozzá ahhoz a megdöbbentő videóhoz, amit az Info Trafic Románia Facebook-oldalon tettek közzé tegnap. A kérdés jogos.
Tűz ütött ki szombaton reggel egy bukaresti tizenegy emeletes tömbház ötödik emeleti lakásában. A tűzeset következtében több mint százötven lakót evakuáltak, illetve hagyták el önként a lakásaikat. Tizenhét embert vittek kórházba.
Az RMDSZ sepsiszentgyörgyi szervezetének péntek esti tisztújító küldöttgyűlésén a szövetség stratégiai igazgatójává kinevezett és az elnöki tisztségből távozó Antal Árpád helyére Miklós Zoltán parlamenti képviselőt választották meg.
Ilie Bolojan pénteken a közigazgatási kiadások csökkentését célzó törvénycsomag-tervezet elfogadását szorgalmazta, megemlítve, nem hiszi, hogy „bármi is történne”, ha például a parlamenti képviselők havi költségkeretét 10 százalékkal csökkentenék.
Legkésőbb hétfőn véglegesíti a kormány a nyugdíj és az állami fizetés halmozását szabályozó törvénytervezetet – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Szószegéssel vádolja az RMDSZ-be belépni készülő Nagy Zoltánt, Gyergyószentmiklós polgármesterét az EMSZ gyergyószentmiklósi szervezete. Szerintük ez a lépés már egy ideje várható volt.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza. A lányt péntek este az Ady negyed környékén találták meg.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
szóljon hozzá!