
Gyerő József polgármester szerint egy harmadik tömbház pályázati iratcsomója még elbírálás alatt áll a minisztériumnál
Fotó: Szabó B. Barbara
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
2023. január 25., 14:552023. január 25., 14:55
A 6 268 073 lej összegű finanszírozást a Szabadság utca 20. szám alatti 2-es tömbház D és E lépcsőháza, illetve a Szabadság utca 21. szám alatti 3-as tömbház A és B lépcsőháza hőszigetelési munkálataira fordítják.
„Városunk képviseletében Jeszenovics Róbert Károly alpolgármester írta alá Bukarestben a finanszírozási szerződést” – közölte a településvezető, kiemelve, hogy az önkormányzat sikeres pályázatának közvetlen haszonélvezői az érintett tömbházlakások tulajdonosai lesznek.
A kivitelezést a szerződés megkötésétől számított 40 hónapon belül kell befejezzék.
A fürdőváros központja. A tömbházak hőszigetelésével a város összképe is javul
Fotó: Zágoni Attila
A polgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy a PNRR- programban azoknak a tömbházaknak a korszerűsítésére nyújthatott be pályázatot a városháza, ahol a lakók kérték ezt, illetve határidőn belül eleget tettek a finanszírozási útmutatóban megjelölt a kötelezettségeknek:
„Hónapokkal ezelőtt nyilvánosan – a Facebook-oldalon is – felhívást tettünk közzé minden lakástulajdonos számára tulajdonosi társulások létrehozására/megújítására, kértük, hogy jelezzék részvételi szándékukat, de többnyire borúlátást, érthetetlen gyanakvást tapasztaltunk a lakóktól.
– fogalmazott Gyerő.
A lakástulajdonosi társulások meglétét illetően Sepsiszentgyörgy áll a legjobban Kovászna megyében, ez főként a városháza által már évekkel korábban bevezetett hőszigetelési programnak köszönhető. Ennek a pozitív eredménye az is, hogy
ezt a múlt szerdán jelentette be a város vezetősége.
A programba bekerült tömbházak kiválasztásakor szociális szempontokat is figyelembe vettek, a munkálatok hozzájárulnak az épületek energiahatékonyságának a növeléséhez, illetve a fűtésköltségek csökkentéséhez, valamint a városkép javításához is.
Harminc évig nem szabad hozzányúlni a háromszéki városok régi, használaton kívüli szeméttelepeihez, több városban mégis keresik a terület felhasználási lehetőségeit. A sepsiszentgyörgyi aktuális helyzetről érdeklődtünk.
Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.
Szombat délelőtt sikeresen kimentettek egy kútba esett férfit Kökösben.
Bensőséges, hangulatos közösségi versolvasással emlékeztek Petőfi Sándorra pénteken este, halálának 177. évfordulóján Sepsiszentgyörgyön, a költő nemrég felállított szobránál.
Nőtt a bűncselekmények, a családon belüli erőszakos esetek és a balesetek száma Kovászna megyében az év első felében, miközben bővült a rendőrség állománya is. Féléves értékelőjében a megyei rendőr-főkapitány a Ro-Alert rendszerről is beszélt.
Tanügyi intézmények, valamint a sepsiszentgyörgyi gyerekeket érintő határozattervezetek voltak többek között a sepsiszentgyörgyi önkormányzat júliusi rendes ülésének napirendjén.
Közlekedési baleset történt csütörtök délután a 12-es országúton, Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli kijáratánál – tájékoztatott a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. Az érintett szakaszon torlódás alakult ki.
Nyolc olyan kritikus útszakasz van Kovászna megyében, amelyek kockázatosak a közlekedés résztvevői számára – tudtuk meg Ramona Cozma-tól, a Kovászna megyei közlekedésrendészet vezetőjétől Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
A hét folyamán, július 27. és 31. között forgalomkorlátozásra kell számítani a 13E jelzésű országúton, Sepsiszentgyörgy Előpatak felőli kijáratánál.
Mihai Tîrnoveanu előre tudatta követőivel, hogy egyesülete, a Calea Neamului (A nemzet útja) nem kapta meg a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivataltól a gyülekezési engedélyt, ám ennek ellenére jelen lesz a meghirdetett helyszínen.
szóljon hozzá!