
Bicikliút a kézdivásárhelyi Bem József utcában. Sárfalva felé folytatnák
Fotó: Szilveszter Szabolcs Facebook-oldala
A helyi önkormányzatoknak kell telekkönyveztetni az országutak azon szakaszait, amelyen kerékpárutat létesítenének – hívták fel a figyelmet Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testületének keddi ülésén.
2023. május 17., 12:062023. május 17., 12:06
„Két pályázatunk bicikliutak létesítésére vonatkozik:
az egyik a Kézdivásárhely és a sárfalvi letérő közötti (amit egy következő lépésben egészen Nyújtód végéig folytatnának);
a másik a metropoliszövezeten belül Szentkatolnával közösen megpályázott, a két települést összekötő bicikliút”
– osztotta meg korábban (még az év elején) lapunkkal Bokor Tibor kézdivásárhelyi polgármester, amikor az Országos Helyreállítási Alaphoz (PNRR) benyújtott és kedvező elbírálásban részesült pályázatok megvalósítására írt alá több támogatási szerződést.
Ám mint a héten, a keddi tanácsülésen kiderült, a kerékpárutak esetében van egy elengedhetetlen feltétele annak, hogy hozzáláthassanak a terv megvalósításához.
„Ahhoz, hogy az országos útügy jóváhagyását adja a beruházásra, az országutat az említett szakaszon a saját költségvetésünkből telekkönyveztetnünk kell. Mivel fontosnak tartom a kerékpárút megépítését, ezért
– vonta le a következtetést a polgármester. A Sárfalva felé vezető bicikliút létesítése egymillió lej körüli összeget kóstál.
A húsvéthétfői bántalmazás ügyében Béres Norbert részletesen ismertette a történteket a Székelyhonnal. Elmondása szerint több ütés érte, az incidensben a Sepsi OSK szakmai stábjának tagjai is érintettek. A fociklub sportigazgatója is megszólalt.
A kormány öt stratégiai irányt jelölt ki a villamosenergia-ágazat fejlesztésére az árak csökkentése és az energiabiztonság javítása érdekében – jelentette ki szerdán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közlekedési baleset történt szerdán kora este Sepsiszentgyörgyön, két gépjármű ütközött, a baleset következtében pedig két személy kórházba került.
Nicușor Dan államfő szerdán közölte, hogy aláírta az ügyészségi vezetők kinevezéséről szóló dekrétumokat. Gill-Julien Grigore-Iacobici az egyetlen jelölt, akinek a kinevezését elutasította az elnök.
A nyugati államok kritikus infrastruktúrája elleni kibertámadást hárított el az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) partnerintézményeivel, köztük a Román Hírszerző Szolgálattal (SRI) közösen – adta hírül Nicușor Dan államfő.
Közösségi összefogással szerveznek jótékonysági estet április 11-én a gyergyószentmiklósi Godako rendezvényteremben. Az esemény célja támogatást nyújtani Kozma Gabriellának, akit sokan önkéntesként és segítőkész közösségi emberként ismernek.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.
Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
szóljon hozzá!