
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy 48 éves helybéli férfi vesztette életét abban a gázolásos balesetben, amely szerdán délután történt Gyergyóremetén. A baleset okozója egy szintén remetei 19 éves nő volt.
2023. március 22., 19:472023. március 22., 19:47
Súlyos baleset történt Gyergyóremetén szerdán délután: egy 19 éves nő autójával elgázolta kerékpáron közlekedő falustársát. A rendőrséget 16.45-kor értesítették az esetről.
A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja. A sofőr nem fogyasztott alkoholt a baleset bekövetkezte előtt – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
Nem állt alkohol vagy drog hatása alatt az a 22 éves férfi, aki hétfő este halálra késelte rendőr apját Piatra-Neamț egyik utcáján.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.