
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kerékpárost gázolt el egy autó szombat délután a csíkszeredai Tavasz utcában – erről kapott bejelentést a rendőrség. A gázoló elhagyta a helyszínt. A hatóságiak a közelben egy hátrahagyott járművet találtak, valószínűsíthetően azzal ütötték el a biciklist.
2020. október 18., 16:072020. október 18., 16:07
A szombaton kevéssel 15 óra előtt a sürgősségi hívószámon kapott bejelentés helyszínére kivonuló rendőrök megállapították, hogy egy 53 éves, kerékpárral közlekedő helyi férfit a Tavasz utcában elgázolt egy autó, majd a sofőr a járművel elhagyta a helyszínt. A biciklis esetében egyébként 0,43 mg/liter légalkohol-koncentrációt mutatott az alkoholszonda.
A rendőrök a cserbenhagyó után kutatva átfésülték a környéket. Rövid időn belül a közelben, az Olt partján, egy bozótos területen egy hátrahagyott autót találtak, valószínűsíthetően azzal gázolták el a kerékpárost. A sofőrt még keresik – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Románia képes kivédeni egy esetleges iráni rakétatámadást – jelentette ki kedden Radu Miruță védelmi miniszter.
Székelyföldre érkezik a Székely menyasszony című kiállítás, amely március 20-tól lesz látogatható Sepsiszentgyörgyön, majd április 29-től Csíkszeredában.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
szóljon hozzá!