
Kilazult a helyéről a kerék. Egyelőre nem tudni pontosan, hogy miként. Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Különös módon sérült meg egy székelyudvarhelyi gyalogos hétfőn délután, egy helyéről elszabadult autókerék ütötte el.
2017. szeptember 26., 11:282017. szeptember 26., 11:28
A 18 esztendős, ugyancsak udvarhelyi A. D. haszongépjárművel haladt a II. Rákóczi Ferenc utcában a városközpont felé. Adott pillanatban a jármű bal hátsó kereke kiszabadult a helyéről, és
a 68 éves B. Z.-t. Utóbbi megsérült – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A közleményből megtudtuk, hogy a sofőr nem volt ittas állapotban. Gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indítanak kivizsgálást az ügyben.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
szóljon hozzá!