
Mennyire elégedettek a Maros megyeiek? Érdeklődik a megyei önkormányzat
Fotó: Haáz Vince
Online felmérést indított a Maros megyei önkormányzat a megye felnőtt korú lakossága körében, olyan kérdésekre keresve választ, amelyek a gazdasági, társadalmi és kulturális jólétet kutatják. Az eredmények hozzájárulnak Maros megye fejlesztési stratégiájának kidolgozásához, így meghatározók lesznek a közeljövőben történő befektetések szempontjából.
2021. május 18., 15:182021. május 18., 15:18
A kérdőívben arra keresik a választ, hogy milyen területekkel elégedetlenek vagy kevésbé elégedettek Maros megye lakói, hol van igény nagyobb fejlesztésekre, melyek a megye hiányosságai, illetve hogyan lehetne fellendíteni Maros megye gazdasági, szociális és kulturális életét az elkövetkezendő hét évben.
Az online felmérés megrendelőjét az érdekli, hogy
Mi befolyásolja leginkább a lakosság életminőségét? Mennyire elégedett a lakosság az infrastruktúrával, az ivóvíz- és szennyvízhálózattal, a közutakon és vasúton történő tömegközlekedéssel, a közvilágítással, milyen szociális problémákat észlel, amelyek sürgős megoldásra várnak, mi az elvárása a kulturális örökség felhasználásával kapcsolatban? Arra is rákérdeznek, hogy a megye általános gazdasági fejlődésével mennyire elégedett a válaszadó, akárcsak a szociális és oktatási szolgáltatásokkal vagy a közbiztonsággal.
A kérdőívet névtelenül kell kitölteni, a kérdésekre ki-ki a saját meggyőződése, belátása szerint válaszolhat, nincsenek jó vagy rossz válaszok. A válaszadó személynek a nemét, életkorát, iskolázottságát, lakhelyét (település) kell megadnia. A kérdőív kitöltése 10–12 percet vesz igénybe.
Molnár Imola, a megyei önkormányzat sajtóirodájának munkatársa a Székelyhon érdeklődésére elmondta, május 31-ig lehet kitölteni a kérdőívet, azt követően a felmérést végző cég szociológiai módszerekkel feldolgozza a válaszokat, a végleges adatokat pedig közli a megrendelő megyei tanáccsal.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
szóljon hozzá!