
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Iskolabusz és személyautó ütközött hétfőn reggel a Maros megyei Csobotány térségében, két gyerek könnyebb sérüléseket szenvedett. A Maros megyei tűzoltóság képeket is közölt az esetről.
2024. november 18., 13:032024. november 18., 13:03
2024. november 18., 13:432024. november 18., 13:43
Ahogy arról már korábban beszámoltunk, két gyerek sérült meg egy balesetben, amely a 15-ös országút Maroshévíz és Szászrégen közötti szakaszán történt, Csobotány térségében.

Iskolabusz ütközött hétfő reggel személygépkocsival a 15-ös jelzésű országúton Maroshévíz és Szászrégen között, a Maros megyei Csobotány térségében.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint reggel fél 8 körül egy 21 éves gödemesterházi nő autójával Szászrégen irányából haladt Maroshévíz felé, amikor
amelyet egy 45 éves, szintén gödemesterházi nő vezetett.
A baleset következtében egy 11 és egy 14 éves gyerek, valamint a 21 éves sofőr könnyebben megsérült, mindannyiukat kórházba szállították kivizsgálásra és szakorvosi ellátásra. A sofőröket alkoholszondával tesztelték, melynek eredménye szerint nem álltak alkohol befolyása alatt. Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A helyszínre a maroshévízi tűzoltók is kiszálltak, a Hargita megyei tűzoltóság pedig arról tájékoztatott, hogy a kisbuszban a sofőrön kívül nyolc diák utazott, és ketten sérültek meg könnyebben, egy harmadik személyt pedig pánikrohammal szállítottak a maroshévízi kórházba.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
szóljon hozzá!