Veszélyesnek és öregnek bizonyultak azok a fák, amelyeket majdnem teljes egészében vissza kellett vágni a csíkszeredai színház épülete előtti téren.
2020. november 24., 17:312020. november 24., 17:31
2020. november 24., 17:412020. november 24., 17:41
Fotó: Pinti Attila
Veszélyesnek és öregnek bizonyultak azok a fák, amelyeket majdnem teljes egészében vissza kellett vágni a csíkszeredai színház épülete előtti téren.
2020. november 24., 17:312020. november 24., 17:31
2020. november 24., 17:412020. november 24., 17:41
Fotó: Pinti Attila
Mint Burista Csilla, a városi kertészet igazgatója megkeresésünkre elmondta, a színház szomszédságában lévő kávézó tulajdonosa figyelmeztette őket, hogy szélcsendben is ágak törtek le a fákról.
Fotó: Pinti Attila
– fogalmazott.
Fotó: Pinti Attila
Úgy tudja, denevérek lakóhelyéül is szolgált a fa, elköltözésük miatt is vártak mostanáig a visszavágással. Kijelentette, a környezetvédőkkel történt egyeztetések nyomán semmiképp nem szerették volna teljesen kivágni őket, így lehetőség van, hogy újra, de már szabályozottan jelenjenek meg új hajtások rajtuk.
Fotó: Pinti Attila
Végül hozzátette, a központi parkban is vannak ilyen, korhadásnak indult fák, amelyekre hasonló sors vár.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Véget ért a várakozás, ismét belevethetjük magunkat a Száz év magány történetébe a képernyőkön.
Bizonyos szempontból még jól is jön a mezőgazdaságban a forró, száraz időjárás, hiszen zajlik az őszi búza aratása. A gazdálkodók számára nem a hőhullám okozza a legnagyobb fejfájást, hanem egy egészen más jelenség, amivel nem számoltak.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
2 hozzászólás