Egészen fiatalon, a nagyapjától és édesapjától sajátította el a kenyérsütés mesterségét, ma pedig országos viszonylatban is tényezőnek számító sütőipari vállalkozást visz a Székelyhon Tv e heti meghívottja, Diószegi László.
2021. január 15., 12:002021. január 15., 12:00
Szintén gyerekkorában kezdett el futballozni, amit azonban betegség miatt abba kellett hagynia, így nem válhatott belőle profi labdarúgó – alapított hát egy futballklubot. Diószegi Lászlóról, a nevét viselő pékség és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgócsapat tulajdonosáról van szó, akiről elmondható, hogy kenyere a futball.
A háromszéki üzletember a Nézőpontban felidézi, miként vette át a kétezres évek elején egy pajtáskemencével, dagasztógéppel és egy kis haszongépjárművel rendelkező családi vállalkozást, és
Kifejti azt is, milyen megfontolásból vágott bele a sportbizniszbe, miként döntött úgy 2011-ben, hogy futballklubot alapít. Mégpedig azt a Sepsi OSK-t, amelyet néhány év alatt sikerült feljuttatnia az 5. osztályból az élvonalba, és amely immár a negyedik szezonban gyűjti a pontokat az első ligában.
És természetesen arról is beszél, miként igazodik ki székelyföldi klubtulajdonosként a román labdarúgás közegében, amelyet az ügyeskedés, a sikerek minden áron, akár a sportszerűséget mellőző eszközökkel történő hajhászása jellemez.
A Diószegi Lászlóval készült interjút pénteken 12 órától tekinthetik meg a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
3 hozzászólás