
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Kéménytűz miatt riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét csütörtök délelőtt.
2021. február 04., 12:122021. február 04., 12:12
2021. február 04., 12:532021. február 04., 12:53
Tűz ütött ki csütörtök délelőtt egy maroshévízi lakóházban. Mint arról a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya tájékoztatott, a riasztás alapján felmerült, hogy egy személy a kigyúlt ingatlanban ragadt. A későbbi tájékoztatásból kiderült, hogy a szomszédoknak sikerült kimenteniük a lakót, akit átvettek és elsősegélyben részesítettek a helyszínre érkezett rohammentősök.
A tűz egyébként a kéményben keletkezett, a benne levő korom kapott lángra, a továbbterjedés veszélye nem állt fenn. Az esethez a Hargita megyei tűzoltóság két maroshévízi egysége és egy rohammentő-egység vonult ki.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
szóljon hozzá!