
Nyolcvan helyett alig hatvangrammos a Remetére vitt kifli. És nem csak a súlyával van probléma...
Fotó: Román Sándor
Ugyanolyan kiflit szállítanak idén is a gyergyószéki iskolákba, mint az elmúlt években – a minőségével pedig ugyanúgy elégedetlenek az intézményvezetők. Jellemző, hogy a gyerekek nem eszik meg, hanem eldobálják az iskolában kapott pékterméket. Változást várnának, de nem bíznak abban, hogy valami történik is.
2022. október 12., 08:452022. október 12., 08:45
2022. október 12., 09:172022. október 12., 09:17
Az előírtnál kisebb kifliket kaptak a gyergyóremetei Fráter György-iskola tanulói, ezt jelezte az intézmény vezetője a megyei önkormányzatnak.
Mivel a Hargita megyei tanács kérte, ha kifogásunk van, jelezzük feléjük, hát én elküldtem. Gondolom, ha lépni akarnak valamit, kell, hogy legyenek bejelentett panaszok” – fogalmazott Román Sándor, a remetei iskola igazgatója.
Az intézményvezető által készített képeken is látszik, a mérleg mutatja, hogy
Ez azonban csak az objektív, mérhető hiányosság. „Én ugyan nem kóstoltam meg, ezt a gyermekeknek szánják, ők kapják meg, de már ránézésre is olyan, hogy biztosan nem venném meg az üzletben. A gyermekek se eszik meg,
– nehezményezte. Az igazgató elküldte ugyan a panaszát, de az utóbbi évek tapasztalatai alapján nem derűlátó azzal kapcsolatban, hogy ez változást hoz.
Az elmúlt évek alatt számos panaszt megfogalmaztak, ezek azonban mind eredménytelenek voltak – mutatott rá Csibi Zsuzsa, a gyergyószentmiklósi Kós Károly-iskola igazgatónője is. „A kifli minőségével sosem voltunk megelégedve. Most sem.
– mondta el megkeresésünkre válaszolva.
Korábbi panaszaikra a cég válasza az volt, hogy mindent betartott, ami elő volt írva, mind a minőség, mind a mennyiség tekintetében. Az igazgató hozzátette, hogy az általa vezetett intézmény a Meleg étel az iskolákban programnak is részese, csak addig számít a tej-kifli programra, amíg arra megkapják a forrásokat és lezajlik a közbeszerzés. Reméli, novemberben ez már megoldódik.
Éppen ezért nem készül arra, hogy panaszt tegyen a szerinte is elfogadhatatlan minőségű és méretű kiflik miatt, de ha lenne egy – a gyergyószéki iskolák által közösen megfogalmazott – elégedetlenségi nyilatkozat, ahhoz mindenképpen csatlakozna.
Csibi Zsuzsa elégedetlen a gyerekeknek szánt gyümölcs szállításával is. Elmondta, mindenféle méretű almát kapnak, van, amelyik megfelelő, de sok van, amiből kettő együtt sem tenne ki egy normál méretűt. „Hogy osszam ezeket szét?
– vetette fel. Hozzáfűzte, a higiéniai körülmények, ahogyan az alma érkezik, igencsak elmaradnak az elvárhatótól, és ezzel nagyon finoman fogalmazott – jegyezte meg.
A Hargita megyei tanács hírlevele ezzel kapcsolatban közli, hogy a kifogásolt péktermékeket a kolozsvári Fagul Impex Kft. szállítja, amely a megye északi térségére és Gyergyószékre vonatkozóan nyerte meg a péktermékekre a közbeszerzést. Létrehoztak egy közös platformot, és kérik a tanintézetek képviselőit, illetve a szülőket, ha bármilyen panaszuk van a termékekkel kapcsolatban, jelezzék, hogy közösen tudjanak fellépni annak érdekében, hogy a gyermekek jó minőségű, az előírásoknak megfelelő termékeket kapjanak. Javasolják még, hogy forduljanak a fogyasztóvédelemhez, a megyei állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatósághoz, illetve a megyei közegészségügyi igazgatósághoz.
A Fagul Impex Kft. Borszékre, Hollósarkára, Gyergyóhollóra, Gyergyótölgyesre, Bélborba, Maroshévízre, Galócásra, Salamásra, Gyergyóvárhegyre, Gyergyószentmiklósra, Ditróba, Gyergyóremetére, Gyergyószárhegyre és Orotvára szállít – közölte a megyei tanács.
„2019-ben a gyergyói édesanyákkal, pedagógusokkal közösen azért indítottunk aláírásgyűjtést, és nyújtottunk be fényképes bizonyítékokkal ellátott panaszt a szakhatóságokhoz, mert azt tapasztaltuk, hogy a tej- és kifliprogram keretében sokszor volt száraz, penészes, kisebb méretű a kifli. Az eljárásnak köszönhetően akkor sikerült elérni, hogy gyergyói pékségből kapják a kiflit a gyermekek, és erre a péktermékre nem is volt panasz. Sajnos, az örömünk nem tartott sokáig.
Az a kifli, amit az elmúlt napokban is hazahoztak a gyerekek, nem megfelelő minőségű, így a legtöbb a szemetesben végzi, esetleg a háziállatok fogyasztják el, de nem azt a célt éri el, amit kellene. Továbbra is azt tartanánk fontosnak, hogy helyi cégtől, valóban friss és finom kiflit ehessenek a gyermekek” – fogalmazott Barabás Orsolya, a gyergyói édesanyák egyesülete, a Fészek vezetője.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!