
Nyolcvan helyett alig hatvangrammos a Remetére vitt kifli. És nem csak a súlyával van probléma...
Fotó: Román Sándor
Ugyanolyan kiflit szállítanak idén is a gyergyószéki iskolákba, mint az elmúlt években – a minőségével pedig ugyanúgy elégedetlenek az intézményvezetők. Jellemző, hogy a gyerekek nem eszik meg, hanem eldobálják az iskolában kapott pékterméket. Változást várnának, de nem bíznak abban, hogy valami történik is.
2022. október 12., 08:452022. október 12., 08:45
2022. október 12., 09:172022. október 12., 09:17
Az előírtnál kisebb kifliket kaptak a gyergyóremetei Fráter György-iskola tanulói, ezt jelezte az intézmény vezetője a megyei önkormányzatnak.
Mivel a Hargita megyei tanács kérte, ha kifogásunk van, jelezzük feléjük, hát én elküldtem. Gondolom, ha lépni akarnak valamit, kell, hogy legyenek bejelentett panaszok” – fogalmazott Román Sándor, a remetei iskola igazgatója.
Az intézményvezető által készített képeken is látszik, a mérleg mutatja, hogy
Ez azonban csak az objektív, mérhető hiányosság. „Én ugyan nem kóstoltam meg, ezt a gyermekeknek szánják, ők kapják meg, de már ránézésre is olyan, hogy biztosan nem venném meg az üzletben. A gyermekek se eszik meg,
– nehezményezte. Az igazgató elküldte ugyan a panaszát, de az utóbbi évek tapasztalatai alapján nem derűlátó azzal kapcsolatban, hogy ez változást hoz.
Az elmúlt évek alatt számos panaszt megfogalmaztak, ezek azonban mind eredménytelenek voltak – mutatott rá Csibi Zsuzsa, a gyergyószentmiklósi Kós Károly-iskola igazgatónője is. „A kifli minőségével sosem voltunk megelégedve. Most sem.
– mondta el megkeresésünkre válaszolva.
Korábbi panaszaikra a cég válasza az volt, hogy mindent betartott, ami elő volt írva, mind a minőség, mind a mennyiség tekintetében. Az igazgató hozzátette, hogy az általa vezetett intézmény a Meleg étel az iskolákban programnak is részese, csak addig számít a tej-kifli programra, amíg arra megkapják a forrásokat és lezajlik a közbeszerzés. Reméli, novemberben ez már megoldódik.
Éppen ezért nem készül arra, hogy panaszt tegyen a szerinte is elfogadhatatlan minőségű és méretű kiflik miatt, de ha lenne egy – a gyergyószéki iskolák által közösen megfogalmazott – elégedetlenségi nyilatkozat, ahhoz mindenképpen csatlakozna.
Csibi Zsuzsa elégedetlen a gyerekeknek szánt gyümölcs szállításával is. Elmondta, mindenféle méretű almát kapnak, van, amelyik megfelelő, de sok van, amiből kettő együtt sem tenne ki egy normál méretűt. „Hogy osszam ezeket szét?
– vetette fel. Hozzáfűzte, a higiéniai körülmények, ahogyan az alma érkezik, igencsak elmaradnak az elvárhatótól, és ezzel nagyon finoman fogalmazott – jegyezte meg.
A Hargita megyei tanács hírlevele ezzel kapcsolatban közli, hogy a kifogásolt péktermékeket a kolozsvári Fagul Impex Kft. szállítja, amely a megye északi térségére és Gyergyószékre vonatkozóan nyerte meg a péktermékekre a közbeszerzést. Létrehoztak egy közös platformot, és kérik a tanintézetek képviselőit, illetve a szülőket, ha bármilyen panaszuk van a termékekkel kapcsolatban, jelezzék, hogy közösen tudjanak fellépni annak érdekében, hogy a gyermekek jó minőségű, az előírásoknak megfelelő termékeket kapjanak. Javasolják még, hogy forduljanak a fogyasztóvédelemhez, a megyei állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatósághoz, illetve a megyei közegészségügyi igazgatósághoz.
A Fagul Impex Kft. Borszékre, Hollósarkára, Gyergyóhollóra, Gyergyótölgyesre, Bélborba, Maroshévízre, Galócásra, Salamásra, Gyergyóvárhegyre, Gyergyószentmiklósra, Ditróba, Gyergyóremetére, Gyergyószárhegyre és Orotvára szállít – közölte a megyei tanács.
„2019-ben a gyergyói édesanyákkal, pedagógusokkal közösen azért indítottunk aláírásgyűjtést, és nyújtottunk be fényképes bizonyítékokkal ellátott panaszt a szakhatóságokhoz, mert azt tapasztaltuk, hogy a tej- és kifliprogram keretében sokszor volt száraz, penészes, kisebb méretű a kifli. Az eljárásnak köszönhetően akkor sikerült elérni, hogy gyergyói pékségből kapják a kiflit a gyermekek, és erre a péktermékre nem is volt panasz. Sajnos, az örömünk nem tartott sokáig.
Az a kifli, amit az elmúlt napokban is hazahoztak a gyerekek, nem megfelelő minőségű, így a legtöbb a szemetesben végzi, esetleg a háziállatok fogyasztják el, de nem azt a célt éri el, amit kellene. Továbbra is azt tartanánk fontosnak, hogy helyi cégtől, valóban friss és finom kiflit ehessenek a gyermekek” – fogalmazott Barabás Orsolya, a gyergyói édesanyák egyesülete, a Fészek vezetője.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!