
Képünk illusztráció
Fotó: Tamás Attila
Meleg időre, délutánonként pedig viharokra kell számítani országszerte péntek éjszakáig – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzésére hivatkozva.
2019. június 12., 14:162019. június 12., 14:16
2019. június 12., 14:422019. június 12., 14:42
A meteorológusok figyelmeztetése értelmében az ország szinte egész területén meleg lesz a következő napokban, a nyugati, északnyugati, déli és délkeleti térségekben, illetve elszórtan másutt is
Délutánonként és este a hegyekben, illetve a dombvidéki térségekben, de elszórtan máshol is záporok, zivatarok alakulhatnak ki, amelyeket villámlás, megerősödő szél, akár jégeső kísérhet. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15–25, elszórtan a 35–40 litert négyzetméterenként.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
szóljon hozzá!