
Fotó: Pinti Attila
Az RMDSZ elnöke, egyúttal államfőjelöltje is leadta voksát vasárnap délelőtt, ezt követően pedig reményeiről beszélt a következő kormányzatot illetően.
2024. november 24., 11:112024. november 24., 11:11
2024. november 24., 11:232024. november 24., 11:23
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke is leadta voksát vasárnap délelőtt Karcfalván, a községi polgármesteri hivatalban. Szavazati jogával élve egyszerű volt a választása, mint ahogy azt egy rögtönzött sajtótájékoztatón elmondta.
„Semmiféle problémát nem okozott a szavazás, és teljesen összhangban volt a politikai és morális meggyőződésemmel. A józan észre szavaztam” – fogalmazott.
Fotó: Pinti Attila
Számításai szerint az év végétől kezdődő időszak nehéz lesz, de jobb is, illetve a polgárok érdekeit sokkal inkább központba helyező kormányzat és államelnök lesz.
Az RMDSZ elnöke mindenkit arra biztat, hogy menjen el szavazni, éljen szavazati jogával. „Ne spekuláljunk, nem érdemes spekulálni!” – hívta fel a figyelmet.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
Szimbolikus időpontban, helyi idő szerint 19.56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
3 hozzászólás