
Fotó: RMDSZ
2024. május 31., 10:002024. május 31., 10:00
A június 9-i két választáson településeink jövőjéről és az európai parlamenti képviseletről döntünk.
Vannak, akik gyengíteni akarják a közösséget, el akarnak bizonytalanítani. Ők azt mondják: két-három képviselő szavának nincs ereje Brüsszelben. Ne higgyenek nekik, mert ez nem igaz!
Volt és van befolyásunk. Amikor 2007-ben az Európai Unióhoz csatlakoztunk, azt mondtuk, hogy az őshonos nemzeti kisebbségek európai szintű jogvédelméért fogunk harcolni. Az erdélyi és a Kárpát-medencében élő magyarokért. Nem adtuk fel! És ha új európai vezetés lesz, biztos vagyok benne, hogy több figyelmet kapnak kisebbségi jogaink.
De változnia kell legfőképpen azért, hogy végre a polgárok problémáival és elvárásaival foglalkozzon.
Fotó: RMDSZ
Ezért mi egy olyan Uniót akarunk, amelyik képes beleszólni a világ dolgaiba, képes megvédeni bennünket, magyarokat, a kelet-közép európai országokat segíti a felzárkózásban.
Kérje meg barátait, családtagjait, hogy június 9-én menjenek el szavazni, mert fontos. Ez most nem politikai verseny, hanem fontos közösségi ügy!
Számítok Önre június 9-én!
Tisztelettel,
Kelemen Hunor
(X – fizetett hirdetés)
Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 43240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 43240001.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.