
Kelemen Hunor a múlt vasárnapi választáson. Ki láthatta előre, hogy ez lesz?
Fotó: Pinti Attila
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök csütörtök este kijelentette: „megmagyarázhatatlan”, ami az állam élén történik, és dühös az ország vezetőire, amiért politikai instabilitást és káoszt idéztek elő.
2024. november 28., 20:202024. november 28., 20:20
A politikus az Agerpres hírügynökség megkeresésére elmondta, meglepték azok a beadványok, amelyben az első elnökválasztási forduló eredményeinek érvénytelenítését kérte az alkotmánybíróságtól két elnökjelölt, mint ahogyan meglepte a szavazatok újraszámolását elrendelő alkotmánybírósági döntés is, de ha ezt szilárd érvekkel támasztották alá, be kell tartani a határozatot.
Kelemen rámutatott arra is,
A helyzetet bonyolítja azonban, hogy vasárnap parlamenti választások lesznek. „Akkora káosz van, amekkorát még nem látott a világ” – fogalmazott. Hozzátette, megmagyarázhatatlan, ami az ország élén történik, és
Az RMDSZ elnöke reagált az elnöki hivatal közleményére is, amely szerint a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) megállapította, hogy történtek kibertámadások az elnökválasztási folyamat befolyásolásának szándékával.
„Nem lehet ma előállni azzal, hogy kibertámadások történtek. Akkor nem láttátok? Mire költitek ti a pénzt? A nemzetbiztonságra veszélyt jelentő magyar kisebbség nyomon követésére? A választások napjáig miért nem látta ezt senki? Miért nem figyelmeztettek? Egyszerűen hihetetlen, ami történik (...)
– fogalmazott Kelemen Hunor.
Arra a kérdésre, hogy kapott-e jelzéseket a külföldi partnerektől a romániai helyzettel kapcsolatban, az RMDSZ elnöke azt mondta, „mindenki kérdéseket tesz fel, és senki nem ért semmit”.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
Február 24-én, kedden, az ukrajnai háború kezdetének negyedik évfordulóján az ukrán zászló színeivel világítják meg a parlament épületét.
Mérsékelt mennyiségű csapadékra, hegyvidéken hóviharra, valamint a szél megerősödésére vonatkozó figyelmeztetést bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn délelőtt 10 órától szerda este 10 óráig.
Megszakította útját vasárnap este egy Bukarestből Hurghadába tartó HiSky-járat miután a fedélzeti rendszer nyomásérzékelő hibát jelzett a kabinban. A kapitány a biztonsági előírásoknak megfelelően a visszatérés mellett döntött Bukarestbe.
Átalakul a RO-ALERT: a hatóságok többféle riasztási szint bevezetését tervezik, amelyek eltérő hangjelzéssel – vagy bizonyos esetekben hang nélkül – érkeznek majd a mobiltelefonokra.
Mit tegyünk, ha nem tudunk elaludni, ha éjszaka ébren agyalunk? Mikor kell orvoshoz fordulni és mit ajánlanak az altatók helyett a szakemberek? – ezekre a kérdésekre is keresték a választ a belső óránkról, a cirkadián ritmusról tartott konferencián.
Románia földgázkitermelése 2025-ben 7,503 millió tonna kőolaj-egyenértéket (toe) tett ki. Ez 0,9 százalékos, azaz 67 500 toe-s csökkenést jelent az előző évhez, 2024-hez képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szombaton közölt adataiból.
A Román Orvosi Kamara (CMR) képviselői szombaton közölték, az egészségügyi rendszer megfelelő működésének elengedhetetlen feltétele a munkaidő tiszteletben tartása az orvosok részéről, és megfelelő munkakörülmények biztosítása a munkáltatók részéről.
4 hozzászólás