
Fotó: Kelemen Hunor/Facebook
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke az 1848-as forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelegve arra figyelmeztetett, hogy a szabadság védelme ma is folyamatos küzdelmet jelent az erdélyi magyar közösség számára.
2025. március 14., 20:232025. március 14., 20:23
2025. március 14., 20:232025. március 14., 20:23
Március 15-én, a 1848-as forradalom és szabadságharc évfordulóján Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke a közösség szabadságának és jövőjének fontosságára hívja fel a figyelmet. A politikus üzenetben fogalmazza meg, hogy a szabadság nemcsak történelmi örökség, hanem a mindennapokban is folyamatosan védelmezni kell.
– fogalmazott Kelemen Hunor.
A 2024-es parlamenti választások eredményeit az erdélyi magyar közösség számára győztes évként értékelt, hiszen
Azonban arra figyelmeztet, hogy a szélsőséges erők is megerősödtek, és azok, akik a nemzeti kisebbségek jogait szeretnék visszavágni, egy olyan múlt felé próbálnak visszavezetni, amelyet 35 éve próbálnak maguk mögött hagyni.
– írja, hangsúlyozva, hogy a közösségnek most is meg kell védenie szabadságát és jövőjét.
Kelemen Hunor üzenetét azzal zárja, hogy a jövő előre van, és arra buzdítja a közösséget, hogy minden döntésükben ezt tartsák szem előtt:
A jövő előre van, ezért mondjuk ma is: Győzni, előre magyar!”
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
szóljon hozzá!