Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szerint ezúttal az a fontos, hogy legyen Erdélyben magyar jövő. Szerinte most arra van szükség, hogy ez a december elseje a győzelemről szóljon, hogy ez a december elseje legyen az, amikor nem veszítünk.
2024. december 01., 11:012024. december 01., 11:01
2024. december 01., 11:082024. december 01., 11:08
Fotó: Pinti Attila
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szerint ezúttal az a fontos, hogy legyen Erdélyben magyar jövő. Szerinte most arra van szükség, hogy ez a december elseje a győzelemről szóljon, hogy ez a december elseje legyen az, amikor nem veszítünk.
2024. december 01., 11:012024. december 01., 11:01
2024. december 01., 11:082024. december 01., 11:08
Fotó: Pinti Attila
Csíkkarcfalván adta le a parlamenti választásokra vonatkozó szavazatát Kelemen Hunor vasárnap délelőtt.
– fogalmazott.
Fotó: Pinti Attila
Kiemelte, hogy a gyerekeink biztonságáért is adta le voksát a józan észre. Szerinte most arra van szükség, hogy
Fotó: Pinti Attila
Mint mondta, reggel külföldön már több mint 156 ezer ember szavazott, ami nagyon magas részvétel. „Ezt itthon kell pótolni plusz szavazatokkal” – hangsúlyozta. Szerinte az látszik, hogy nagy a mozgósítás, viszont ebben a mozgósításban benne vannak a magyarellenes erők is.
– fejtette ki a szavazást követően Kelemen Hunor.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei csütörtökön elrendelték a nyomozás kiterjesztését gyűlöletkeltés vagy diszkrimináció bűncselekménye miatt Andrew Tate esetében.
Újraindul a röntgen-, a mammográfiás vizsgálat és a csontsűrűségmérés a csíkszeredai járóbetegrendelőben, miután a megyei kórház beszerezte a szükséges sugárvédelmi engedélyeket.
Szeretettel várunk mindenkit 2026. június 1-jén, hétfőn 9:00 és 12:00 óra között az Utazás a gyermekkor világában eseményre.
Az Európai Unióban a 15 és 29 év közötti nem dolgozó és oktatási vagy képzési programban sem részt vevő fiatalok aránya a 2015-ös 15,2 százalékról 2025-re 11 százalékra csökkent, de Romániában továbbra is a legmagasabb ez az arány.
Szemeteskukában hozták a marosvásárhelyi városházára az ajánlatukat a Sylevy cég képviselői, mert szeretnék tovább is biztosítani az utcai takarítást. Soós Zoltán polgármester szerint olyan cégeket hívtak meg, akikkel nem volt jogi vitájuk.
Gyalogátjárón ütöttek el egy 13 éves gyermeket szerda délután Szentkatolnán. A rendőrség vizsgálatai szerint a kislány rollerrel kelt át a zebrán, amikor a baleset bekövetkezett.
A Sanitas szakszervezeti tagjai csütörtökön sztrájkőrséget tartanak a munkaügyi minisztérium székhelye előtt.
Lángra kapott egy melléképület csütörtökön Csíksomlyón a Somlyó 33-ként ismert romatelepen. A tűzeset során egy ember a karján égési sérüléseket szenvedett. A hivatásos tűzoltók megfékezték a lángokat.
Ciprian Ciucu főpolgármester csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy aláírta Bukarest pályázati dossziéját a 2028-as UEFA Európa-liga-döntő megrendezésére.
Megdőlt a fővárosi melegrekord szerdán – közölte a HungaroMet Zrt. csütörtökön a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!