
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Kedves gesztust tett egy udvarhelyszéki vállalkozó: Székelyudvarhelyen elrejtett fenyőt ajánl fel annak, aki nem engedheti meg magának, hogy fát vásároljon karácsonyra.
2023. december 14., 12:052023. december 14., 12:05
2023. december 14., 12:122023. december 14., 12:12
Karácsonyfa-vásárlás közben gondolt arra, noha ő megteheti, biztosan akadnak olyanok, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy fenyőt vásároljanak az ünnepekre, ezért szeretett volna kedves gesztust tenni valaki felé – mondta el lapunknak Boldizsár Raymond kezdeményező, akit a felajánlás kapcsán kerestünk meg. Elmondása szerint
Az elrejtett fenyőfáról az Udvarhelyszéki tudakozó nevű Facebook-csoportban található fénykép, amely alapján könnyebb beazonosítani a helyszínt.
A bejegyzést követően rövid időn belül többen üdvözölték az ötletet, sőt
hogy legyen mibe állítani az ajándék fenyőfát.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
szóljon hozzá!