
Az új tanévtől is működni fog a Lábbusz-program Székelyudvarhelyen. Archív
Fotó: László Ildikó
Újraindul keddtől Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala és a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház közös projektje, a lábbusz-program, amely során az iskolások gyalog mehetnek a tanintézményekbe önkéntes kísérők felügyeletében.
2022. szeptember 05., 14:562022. szeptember 05., 14:56
A gyerekeket kedden reggel fél nyolcra várják Szombatfalván, a sportcsarnoknál, a Bethlen-negyedben, a Lidl-parkolóban (a turkáló előtt), a Csereháton a buszmegállóval szemben, a Rákóczi Ferenc és a Kuvar utca kereszteződésénél, a Tábor-negyedben, a Szent János és a Szent Imre utca kereszteződésénél, valamint a Csalókán, a Panoráma Panziónál.
Önkéntesek jelentkezését is várják a projekt üzemeltetői a 0266-218 147-es telefonszámon.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
A kerékpárosok szabályszegései jelentik továbbra is a legsúlyosabb közúti balesetek fő okát Hargita megyében. Ez a jelenség már öt éve tart, azóta a gyorshajtás a második helyre szorult a baleseti okok között.
Tavaly több mint 2,56 milliárd lej kártérítést fizettek ki a biztosítók a fakultatív CASCO-kötvények alapján – közölte csütörtökön a Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetsége (UNSAR).
Elkezdődött Marosvásárhelyen a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei iskolák 22. találkozója. Kilenc intézmény tanárai és diákjai gyűltek össze, hogy közösen idézzék fel a Bolyaiak örökségét, megismerjék egymás kultúráját.
Közzétette a levélszavazatok legfrissebb adatait a Nemzeti Választási Iroda: eddig több mint 355 ezer levélszavazat érkezett be, ezek döntő többségét már fel is dolgozták.
Szerdán és csütörtökön is csökkent az üzemanyag ára a romániai töltőállomásokon a kőolaj világpiaci árának csökkenése következtében. Csütörtöktől a Petrom és az OMV kutakon is olcsóbban lehet tankolni az előző napokhoz képest.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
szóljon hozzá!