
Fotó: Pethő Melánia
Lezárták a 13B jelzésű országút Parajd és Borzont közötti szakaszát.
2019. január 14., 21:072019. január 14., 21:07
2019. január 15., 10:082019. január 15., 10:08
Ismét lehet közlekedni a Parajd és Borzont közötti 13B jelzésű országúton, miután eltávolították az úttestről a hó és a szél miatt kidőlt fákat, leszakadt ágakat.
Az utat hétfőn este zárták le a forgalom elől, mert az erős szél fákat döntött az útra, és életeket veszélyeztetett. Ezért kedd reggelig a gépkocsivezetők Székelyudvarhely és Csíkszereda érintésével juthattak el Parajdról Gyergyószentmiklósra.
Az útügyi hatóság illetékesei szerint az 13B úton jelenleg téli körülmények között lehet közlekedni – írja az Agerpres hírügynökség.
Hétfő este fél kilenctől kedd reggel kilenc óráig lezárják a forgalom előtt a 13B jelzésű országút Parajd és Borzont közötti szakaszát. A forgalomkorlátozást a fák kidőlésének veszélye indokolja – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
szóljon hozzá!