
Több helyen legyalulták az aszfaltot az épülő úton
Fotó: Pál Árpád
Csak az aszfaltozás maradt hátra az Agyagfalva és Székelymuzsna között épülő 15-ös községi út Bögözhöz tartozó részének elkészüléséig, ám előbb meg kell javítani az alapréteggel borított útszakaszt.
2017. május 02., 12:412017. május 02., 12:41
2017. május 02., 14:282017. május 02., 14:28
Nehezítik a közlekedést a 15-ös községi út bögözi szakaszán tavaly legyalult, ám azóta is foltozatlanul hagyott aszfaltrészek.
Fotó: Pál Árpád
Farkas Mózes bögözi polgármester elmondta, hamarosan elkezdődik az említett gödrök rendbetétele, de a munkálatért nem kell pluszpénzt fizetni a kivitelező vállalatnak. Azt pontosan nem tudta megmondani, hogy jelenleg miért nem dolgoznak a helyszínen, de úgy tudja, az utászcégnek máshol akadt sürgős dolga.
A községi út felújítására kiadott építkezési engedélyek egyébként őszig érvényesek, így addig be kell fejezni a munkát. A polgármester azzal nyugtatja az autósokat, hogy megfelelő szakemberek nyerték el a megbízást, akik tudják, mit csinálnak és a lehetőségeikkel is tisztában vannak, így nem valószínű, hogy problémák merülnek fel. A felmart útrészek kijavítása után már csak az aszfaltozás marad hátra.
Fotó: Pál Árpád
Korábban már elkészültek a betonsáncok, a támfalak, illetve az út alapja, emellett pedig az átereszeket is elhelyezték ott, ahol szükség volt erre. Farkas szerint összességében a munka hetven százalékát már elvégezte a kivitelező.
Hamarosan a 15-ös út Székelyderzs községhez tartozó szakaszának megépítése is elkezdődik, ugyanis a község vezetősége már meghirdette a közbeszerzést, miután pályázattal kormánytámogatást nyert a kivitelezéshez.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
Kedden folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a román nyelvi kommunikációs készségek felmérésével.
Új korszak kezdődhet a fapados légi közlekedésben: a Wizz Air bejelentette, hogy 2027-től Starlink-alapú internetkapcsolatot vezet be repülőgépein.
Medveriasztásra ébredtek a csíkszeredaiak kedd hajnalban, de már hétfő délután is egymást követték a Ro-Alert üzenetek Hargita megyében.
Nemcsak a közúti forgalomban, hanem a gyalogosok által használt köztereken is balesetveszélyesen közlekednek sokan az elektromos rollerekkel Csíkszeredában. Ezért a városvezetés egy szabályzót készít, és korlátozásokat vezetnek be.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
szóljon hozzá!