
Panaszos olvasónk példája mutatja: nem könnyű az aszfaltozott és a sáros földút találkozásánál élni
Fotó: Pethő Melánia
A tavaszra megsokasodott kátyúk miatt panaszkodnak az autósok, de az utakon lévő gödrök a lakóknak is problémákat okoznak. Főként, ha az áldatlan állapot hosszú ideje tart. Tűrhetetlen a helyzet többek között a gyergyószentmiklósi Temető utca végében, az ott lakók az évek folyamán már többször kérték a városvezetés beavatkozását. Egyelőre eredménytelenül.
2017. március 22., 14:052017. március 22., 14:05
„Úgy tűnik, a Kárpátok utca csak az Új Élet utca sarkáig tart, tovább a senki földje. Ugyanez a helyzet a Temető utcával is, ami siralmas állapotban van” – kereste fel panaszával lapunkat Egyed Irén, akinek ingatlanja az elhanyagoltként említett két utca sarkán áll. Mint mondja,
Idén, az első hóolvadáskor nem csak az árkok, de udvara is feltelt iszappal. „A sáncokat kiásattam, de minden héten nem tudom ezt megtenni. Ha viszont elhanyagolom, felgyűl az iszap a házam körül. A kerítést lefesthetjük, rendbe tehetjük a környékünket, mint ahogy azt követeli a városvezetés. Én is azt szeretném, hogy rend legyen nem csak a kapumon belül, hanem előtte is.
Most viszont találgathatják, hogy ki lakik a Temető utca sarkán, mert én egyedül nem tudom azt a környéket rendben tartani – fogalmazott a lakó. Mint mondja, az említett probléma nem új keletű, a gödrök miatt már évekkel ezelőtt is bosszankodtak. Amíg férje élt, volt rá eset, hogy saját pénzen hozatott kaviccsal töltették fel azokat. A megoldáskeresés is „egyidős” a gödrökkel, a városházára az évek alatt már többször nyújtott be kérést, panaszlevelet Egyed Irén.
– vázolja. Nehezményezi, hogy mind a Temető, mind pedig a Kárpátok utcának csak egy részét aszfaltozták le. Ennek tükrében úgy fogalmazott: „Mi az adónkat nem fél évre fizetjük, hanem egész évre. A rossz út miatti plusz költségeket nyugdíjamból nem tudom fedezni.”
Panaszát ismételten benyújtotta a városházára Egyed Irén, válaszra 30 napon belül számíthat. Felvetéseivel kapcsolatban lapunk megtudta, várhatóan még a nyár beállta előtt feltöltik, gréderezik a Temető utcát. „E hónap végén fogadják el a városi költségvetést, ezt követően lefolytatják a közbeszerzési procedúrát, ami után több utcában is elkezdődhetnek a tatarozási, feljavítási munkálatok, amely feltöltést, gréderezést foglal magába. Várhatóan az elkövetkező két hónapban sikerül ezt a javítási munkálatot elvégezni a Temető utcában is” – közölte a gyergyószentmiklósi városháza szóvivője. Fórika Krisztina hozzátette: „addig is kérjük a lakókat, hogy mindenki fokozottan figyeljen a saját háza előtti, melletti utcarész takarítására, karbantartására. Amennyiben mindenki megteszi a szükséges minimumot, nem kerül egy-egy lelkiismeretes gazda abba a helyzetbe, hogy az egész utcán végigfolyt szemét és hordalék az ő portáján álljon meg.”
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
szóljon hozzá!