
Fotó: Boda L. Gergely
Európai uniós pénzalapokból valósítaná meg a gernyeszegi katasztrófa-elhárítási országos kiképzőközpontot Raed Arafat államtitkár. Ha minden az elképzelések szerint halad, két és fél év múlva megnyithatja kapuit az ország első és egyben Európa legkorszerűbb efféle létesítménye.
2017. április 04., 10:052017. április 04., 10:05
A közel negyvenhektáros területre tervezett központot elsősorban a katasztrófavédelmi és sürgősségi alakulatok, mint például a tűzoltóság és a mentőszolgálat szakemberei használnák.
az egykori lőszerlerakatban és föld alatti üzemanyagraktárban, viszont sokkal jobban örültek volna, ha a falu szélén fekvő hatalmas terület – a rajta lévő épületcsoporttal vagy anélkül – valamiféle civil rendeltetést kap.
Kolcsár Gyula polgármester portálunknak elmondta, hogy a 2006-ban kormányrendelettel a védelmi minisztériumtól a megyei tanács tulajdonába került telek jól fogott volna a helyi önkormányzatnak is. Először felmerült az ötlet, hogy az erdő alatti épületekbe a megyei kórház az egészségügyi minisztérium támogatásával lábadozóközpontot vagy szanatóriumot létesítsen.
A gazdasági válság beállta előtt Gernyeszegen még ingatlan-beruházási álmokat dédelgettek, de az elöljáró szerint ma is találnának megfelelő rendeltetést a területnek.
– érvelt Kolcsár.
Fotó: Boda L. Gergely
Évekkel ezelőtt egy ipari park létesítésének gondolata is szóba került; emellett nemcsak Marosvásárhely és Szászrégen közelsége, hanem a katonai lerakatba vezető vasúti szárnyvonal is jó érvnek bizonyult. A terv fontosságára Balogh József egykori megyei tanácsos, az RMDSZ nemrég lemondott ügyvezető alelnöke még 2012-ben felhívta a hatóságok figyelmét. A Gernyeszegen élő politikus javaslata nem nyerte el a megyei önkormányzat vezetőinek tetszését.
Időközben a védelmi minisztérium is érdeklődni kezdett, és adott pillanatban az ingatlan visszakérését is felvetette. A bő tíz évvel ezelőtt megkapott területet a megye múlt év végén a marosvásárhelyi Horea tűzoltó-alakulatnak utalta át. A tanácsi határozat értelmében az ingatlan kizárólag a kiképzőközpont megvalósítására használható fel, és amennyiben 24 hónapon belül nem kezdődik el az építkezést, ismét visszaállnak a tulajdonátadás előtti állapotok.
– nyilatkozta Raed Arafat.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
szóljon hozzá!