
Fotó: Presidency.ro
Több mint 2400 katona és belügyi alkalmazott vonult fel mintegy 150 katonai járművel a bukaresti Diadalív alatt a román nemzeti ünnep alkalmából pénteken. Gyulafehérváron pedig megint megtartották az „egyesülés menetét”.
2023. december 01., 13:572023. december 01., 13:57
2023. december 01., 13:592023. december 01., 13:59
Az ünnepség a román himnusszal és húsz ágyúból leadott díszlövéssel kezdődött. Klaus Iohannis államfő koszorút helyezett el a harctéren elesettek emlékére, majd egy perces néma csenddel adóztak a hősöknek – tudósít az Agerpres hírügynökség.
Az ünnepi díszmeneten részt vettek a védelmi minisztérium, a belügyminisztérium, a vámügyi hatóság, a hírszerző szolgálat, a különleges távközlési szolgálat, a börtönigazgatóság képviselői, akikhez mintegy 250 külföldi – belga, francia, észak-macedón, moldovai, luxemburgi, lengyel, portugál, spanyol, amerikai, holland – katona, illetve a Romániában állomásozó NATO-csapatok képviselői csatlakoztak.
Jelen volt Klaus Iohannis államfő, Marcel Ciolacu miniszterelnök, Nicolae Ciucă szenátuselnök, Alfred Simonis ügyvivő képviselőház-elnök, a kormány tagjai, intézményvezetők, diplomaták, egyházak képviselői, politikusok és veteránok is.
A helyszínen harci eszközöket bemutató kiállítás tekinthető meg a délután folyamán.
Fotó: Presidency.ro
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) több mint hatezer tagja és szimpatizánsa vett részt péntek reggel Gyulafehérváron az „egyesülés menetén”. A résztvevők közül sokan az „Egyesülés vonatával” érkeztek Gyulafehérvárra. Az AUR kezdeményezésére közlekedő különvonat csütörtök este indult Bukarestből. Mások buszokkal érkeztek az ország minden pontjáról Fehér megye székhelyére.
A résztvevők az állomásról indultak a gyulafehérvári vár irányába, amely a román nemzeti ünnep alkalmából szervezett rendezvények helyszíne. A menetet George Simion, az AUR elnöke vezette. A felvonulók egyesüléspárti rigmusokat skandáltak és hasonló üzeneteket tartalmazó feliratokat, valamint trikolór zászlókat tartottak a kezükben. A résztvevők között volt Ilan Laufer és Ramona Ioana Bruynseels is.
– kiabálták a felvonulók.
Fotó: Facebook/AUR
A kezükben tartott táblákon olyan feliratok álltak, mint
Az „egyesülés menetét” a 2012 Akció Unionista Platform szervezésében tartják meg minden évben december elsején Gyulafehérváron.
Ünnepség az Ismeretlen Katona sírjánál
Katonai és vallási ünnepséggel emlékeztek meg a harctéren elesettekről a fővárosi I. Károly parkban, az Ismeretlen Katona sírjánál Románia nemzeti ünnepe alkalmából. A résztvevők koszorúkat és virágokat helyeztek el az emlékműnél. A megemlékezésen részt vett többek között Nicolae Ciucă, a szenátus elnöke, Angel Tîlvăr védelmi miniszter, Mihai Şomordolea, a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) titkára és Nicuşor Dan, Bukarest főpolgármestere.
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Fotó: Presidency.ro
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
szóljon hozzá!